Český tenisový svaz

Áčko mladších žákyň v Hradci Králové vyhrála Kateřina Kubíková

12.05.2024

Dvanáctiletá Kateřina Kubíková z klubu I.ČLTK Praha vyhrála áčko mladších žákyň v termínu 6.-10.5.2024 na kurtech SK HIT v Hradci Králové. Ve finále porazila po dlouhém třísetovém boji 6:1, 2:6, 6:2 klubovou soupeřku Sofii Jirákovou.

I přes střídavé počasí v prvních dnech turnaje se hlavní soutěž i kvalifikace odehrály v řádném termínu dle plánu. Při pátečním finále dvouhry panovaly nádherné letní teploty.

Turnaje se zúčastnily přední hráčky celostátního žebříčku mladších žákyň a bylo vidět mnoho nádherných zápasů a výměn.

Vítězky čtyřhry se staly Kristýna Nikodymová a Sofie Jiráková.

Z Hradce Králové zaznamenal
Viktor Macura

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
František Čech Mistrem světa 2012 Super-Seniorů
Fantastického úspěchu dosáhl František Čech na Mistrovství světa Super-Seniorů v chorvatském Umagu.Získal zlatou medaili ve své kategorii M-75, kde ve finále porazil Kinga Van Nostranda z USA 6:4 7:5. Spolu s Ladislavem Vysockým získali stříbro v deblu a bronz za soutěž družstev. Zlatou medaili také získala Radka Martinicová ve smíšené čtyřhře. Gratulujeme.