Český tenisový svaz

Ohlédnutí za Pardubickou juniorkou 2020

15.08.2020

Pardubická juniorka 2020 zná své vítěze. Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu vyhrál Martin Krumich (2002, TK Sparta Praha) a Sára Bejlek (2005, TK Agrofert Prostějov). Čtyřhru chlapců vyhráli Dominik Bartoň (2004, TK Agrofert Prostějov) s Ondřejem Horákem (2002, TK PRECHEZA Přerov o.s.). Čtyřhru dívek vyhrály Linda Klimovičová (2004, TK Agrofert Prostějov) s Dominikou Šalkovou (2004, TK Neridé). Výsledky: chlapci, dívky. Fotogalerie.

Ale jaký byl 93. ročník Pardubické juniorky?

Finále chlapců
Martin Krumich porazil Mathew Williama Donalda 3:6, 6:0, 6:3. Po vypadnutí největšího favorita turnaje Krumich věděl, že jeho šance splnit si svůj tenisový sen je blízko. Nastoupil do finále soustředěný, ale možná trochu přemotivovaný. Naopak Donald v prvním setu hrál to svoje, liftoval míče půl metru nad sítí a sbíral nevynucené chyby Krumicha.

Po zisku servisu soupeře na začátku druhé sady se Krumich stabilizoval a jeho tenis začal fungovat. Donald byl pod tlakem, Krumich mu nasadil forhendové kleště.

Ve třetí sadě Krumich držel krok do stavu 2:3, kdy žačalo pršet a muselo se dohrávat v hale. Tam to více sedlo Krumichovi a Donalda brejknul a jeden brejk už udržel a vyhrál finále i titul.

Finále dívek
Do finále dívek postoupily Sára Bejlek a Lucie Havlíčková. Levoruká Bejlek hrála vysoké spiny kros do bekhendu Havlíčkové a čekala, až vyžene Havlíčkovou mimo kurt a zaútočila do otevřeného kurtu. Havlíčková se snažila hrát svou razantní hru už od returnu. První set pro sebe urvala Sára Bejlek 7:5.

Ve druhé sadě se Sáře Bejlek už dýchalo lépe a naopak Havlíčková odpadla. Do konce zápasu v sobě už nenašla sílu bojovat, takže Sára Bejlek v poklidu dokráčela k nečekanému ale zaslouženému titulu na Pardubické juniorce.

Příběh turnaje
Nejsilnější příběh napsala čtrnáctiletá vítězka Sára Bejlek. Byla nenasazenou hráčkou, takže hrála už v sobotu a neměla vůbec lehkou soupeřku do předkola. Terezka Valentová na Sáru vlétla ve velkém stylu a v prvním setu jí rozstřílela 6:0. Sára je jedna z mála hráček, které si na kurtu uvědomují, co se děje a jsou schopny na to správně reagovat. Sára v prvním setu s Valentovou hrála rychle, což nefungovalo. Od druhého setu začala měnit tempo hry, hrála čopy, úhly, stopbaly. Najednou se situace na kurtu změnila a Valentová musela hrát míče nízké, vysoké, pomalé, rychlé a to jí vůbec nevyhovovalo. Bejlek zápas vyhrála a mohla bojovat dál na Pardubické juniorce. Sára totiž jela na Pardubickou juniorku s variantou, že pokud s Terezkou Valentovou prohraje, pojede do Dobříše na republiku staršího žactva :-)
No a pak už to šlo ráz na ráz. V dalším kole porazila Kakolínu Novákovou 6:2, 6:2, pak se na ní vystřílela Dominika Šalková 6:1, 6:4. Ve čtvrtfinále došlo k epické tříhodinové bitvě s Brendou Fruhvirtovou na centrálním dvorci. Sára zápas skvěle zvládla a favorizovanou Brendu porazila 4:6, 6:3, 7:5. V semifinále ji čekala další velká fovoritka na titul, Nikola Bartůňková, která vyřadila nejvýše nasazenou Noskovou. V tomto zápase Sára naplno prodala všechny své levácké zbraně a Bartůňkovou porazila možná až příliš krutým výsledkem 6:1, 6:2. A finále? Těšili jsme se na střet dvou naprosto rozdílných herních stylů, ale Lucii Havlíčkové finále vůbec nesedlo. Je to neuvěřitelné a na druhou stranu zajímavé, že supersilně obsazenou Pardubickou juniorku vyhraje nenasazená starší žákyně. Sára Bejlek přijela na Pardubickou juniorku poprvé, vyhrála jí a už si ji nikdy nezahraje (platí nepsané pravidlo, že vítězové již v dalších ročnících nestartují). Ale Sára z toho asi smutná nebude :-)

Dobře, tak ještě jeden příběh. Máma Martina Krumicha Zdena Málková byla ve finále Pardubické juniorky 1990, kde proti Radce Bobkové měla 2 mečboly. Zdena hrála bekhend jednoruč, takže soupeřka se jí při mečbolech sápala přes bekhend na síť a Zdena prohazovala po lajně. Jeden z těchto prohozů skončil jen několik centimetrů vedle. To co se nepovedlo matce, se povedlo synovi. Martin Krumich loni ve finále Pardubické juniorky byl proti Forejtkovi v roli outsidera a prohrál. Letos však už byl ve finále favoritem a svou roli zvládnul a uzavřel příběh, který začala psát jeho maminka.

Postesknutí
Viděl jsem útržky z hodně zápasů předkol a prvního kola a těšil jsem se, že se objeví někdo zajímavý, který bude dřít a nedá míč zadarmo. Nevím, jestli ty Wilson míče jsou nějaké jiné než loni, ale letos mi přišlo, že všichni do toho strašně řežou a nechce se jim hrát delší výměna. Většina přítomných trenérů to označovalo jako maskování nekvality. A bylo vidět, že tudy cesta opravdu nevede. V dalších kolech už se hrály výměny a tak to má na antuce být. Snad.

Pochválení
Jiří Jindáček byl tím, kdo se představil v tom nejlepším světle. Jeho tenis dává smysl a fungoval.

Vojta Petr je přesně typ hráče, proti kterému nechcete hrát. Nejen, že jeho údery mají kvalitu, ale navíc je bojovník a jeho řeč těla na kurtu udělá hodně.

Matthew William Donald je skromný hráč, který se téměř nepozorovaně dostal do finále. Matthew na sebe nestrhává pozornost, hraje svůj poctivý tenis.

Daniel Siniakov hrál to, co se od něj čekalo. Má čistou techniku všech úderů, dobře servíruje.

Martin Krumich ukázal, že ke svému optimálnímu výkonu emoce potřebuje. Tento hráč asi nidky nebude zticha, ale to je dobře. Fanoušci mají rádi emoce. Ale ještě více než emoce, mají fanoušci rádi, když jejich favorit vyhraje :-)

Nikola Bartůňková je zajímavá hráčka, umí všechno, ví jako to používat. Poslední rok hodně vyrostla a proto jí Bejlek dostala na pohyb. Myslím, že za rok to vyhraje.

Kristina Zámečníková a její forhend. To funguje. Odehrála výborné zápasy a i když je tam rezerva na bekhendu, tak si s tím Kristina umí poradit, velmi tvrdým forhendem.

Sára Bejlek je asi jediná hráčka, u které bych věřil, že ví, co chce zahrát v dalším míči. Příklad: Zleva dám servis zatáčku ven, soupeřka mi zahraje kros a já hraju zpátky úhel kros do protipohybu. A když odreturnuje po lajně, hraju já bekhend kros do otevřeného kurtu. I když o rok mladší Brenda má větší razanci a úderovou jistotu, tak Sára má to „B“, ví, kdy jít do kurtu, kdy zahrát stopbal nebo naopak vyliftovat kopec. Samozřejmě potřebuje zesílit a přidat na razanci.

Brenda Fruhvirtová je fenoménem. Jedna věc je potrápit hráčku první stopky žebříčku WTA a druhá věc dokázat zápas proti takové hráčce uzavřít. Ve 13 letech je to neuvěřitelné, jak se dokáže 3 hodiny soustředit a nevypadnout z role. Brenda teď hrála spoustu zápasů a nebyl čas na nějakou koncepční práci, ale má velké rezervy, což je vlastně velmi pozitivní, že má ještě kam růst.

Julie Štruplová předvedla v Pardubicích velké věci, i když to bylo pouze v jednom zápase. Výborná hráčka s velkým potenciálem.

Linda Klimovičová je zajímavá hráčka, velká bojovnice. Její kratší nápřahy jsou předurčeny k tomu, aby hrála blízko základní čáry a využívala rychlosti míčů soupeřek. Když s tímto herním stylem když bude ve firmě, tak bude neporazitelná na jakémkoli povrchu.

Lucie Havlíčková trefuje míče jako nikdo jiný. V té poslední fázi dá míčku zápěstím extra razanci. Navíc umí zahrát i pěkný úhel. Asi nikdy nebude hrát dlouhé výměny, ale to Petra Kvitová nebo Lucka Hradecká taky ne.

Kristýna Tomajková je velká bojovnice. Své soupeřky žene po rozích a pak zasekne stopbal. I průměrný stopbal vyhraje, protože dobře umí prohazovat a lobovat. Klimovičová jí ve třetím setu zlomila, což mě překvapilo. Ale třeba to byla prostě náhoda.

Dovednostní soutěž
Druhý ročník dovednostní soutěže Čára v hodu tenisákem od sítě k základní čáře vyhrála Tereza Křenková, která o svém vítězství ve finále nad Ondřejem Horákem rozhodla až druhým velice šťastným hodem. Na třetím místě skončila Patricie Kubíková.
Soutěže se zúčastnilo bezmála 50 hráčů a hráček, kteří byli rozlosováni do hracího plánu hraného vyřazovacím způsobem.
Do finále postoupili Horák a Křenková. Po prvním hodu byl blíže základní čáře Horák. Navíc Křenková svůj druhý a poslední hod tak nakopla, že by míček snad dojel až do plotu. Naštěstí pro ní však v cestě stál její míček z prvního hodu a po srážce oba míčky skončily téměř na čáře. Horák už měl skoro ruce nahoře, ale nakonec si sluchátka Apple Air Pods 2 odnáší Tereza Lucky Křenková. Na Horáka „zbyl“ reproduktor JBL a třetí Patricie Kubíková vyhrála cestovní kufřík.

Poděkování organizátorům
Pardubická juniorka je nejen turnaj, ale i velká událost. Všechno tohle zorganizovat dá velkou práci, která začíná už několik měsíců před turnajem. Chtěl bych tímto poděkovat dlouholetému řediteli Pardubické juniorky Mírovi Máslovi, ale i všem ostatním, kteří se na Pardubické juniorce podíleli.

Závěrem
31. srpna startuje mezinárodní turnaje juniorů ITF i mezinárodní turnaje Tennis Europe. Letos, kromě Pardubické juniorky nebylo co hrát, takže přijeli všichni. Příští rok už to tak určitě nebude. Přesto doufáme, že zajímavě věcné ceny a především divoké karty pro vítěze a vítězku budou dostatečnou motivací, aby přijeli ti nejlepší bojovali o možnost přidat své jméno na seznam vítězů Pardubické juniorky.

Napsal: Lukáš Březina

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Fotogalerie: MČR babytenisu 2020 v Rakovníku

O víkendu 19.-20.9.2020 v Ra­kovníku bojuje 32 chlapců a 32 dívek o titul mistra ČR jednotlivců v kategorii babytenis, tedy hráčů ve věku 7–9 let. Prohlédněte si rozsáhlou fotogalerii. Výsledky: chlapci, dívky.

19.09.2020
Áčko staršího žactva v Chrudimi a na Štvanici vyhráli Krakovský a Jandová

Denis Krakovský (2006, Tennis Hill Havířov o.s.) vyhrál áčkový turnaj starších žáků na TC Chrudim. Ve finále porazil Petra Leipnera (2006, TK Sparta Praha) 6:1, 6:2. Čtyřhru vyhráli Kučera a Rosický. Nela Jandová (2007, I.ČLTK Praha) vyhrála áčkový turnaj starších žákyň na I.ČLTK Praha. Ve finále porazila Alisu Oktiabrevu (2008, TK Sparta Praha) 6:3, 1:6, 6:3. Čtyřhru vyhrály Huťková a Ticháčková. Výsledky: chlapci, dívky.

16.09.2020
Vítězem MČR družstev babytenisu 2020 je TK Sparta Praha

Vítězem Mistrovství ČR družstev v kategorii babytenis pro rok 2020 se stal tým TK Sparta Praha. Ve finále Sparta porazila Prostějov. Na třetím místě skončilo TC Brno a na čtvrtém místě I.ČLTK Praha. Výsledky: I. kolo a skupina 9.-12., 1.-8. místo.

16.09.2020
Vítězem 1. ligy ČTS 2020 se stal LTK Liberec

Družstvo LTK Liberec se stalo vítězem 1. ligy dospělých 2020 Českého tenisového svazu. Ve finále Liberec porazil Orlovou 6:3. Na 3.-4. místě skončilo TK Neridé a Mariánské Lázně. Výsledky: semifinále a finále, baráž o udržení, skupina Liberec, skupina Most, skupina Neridé, skupina Hamr.

16.09.2020
Kuchyně Gorenje Prague Open: zlatý hattrick pro Detiuc s Markovou!

Ryze české vítězky čtyřhry poznal v sobotu pražský turnaj ITF, který se hraje v areálu na Spojích. Titul získala úspěšná dvojice Anastasia Detiuc, Johana Marková, která na turnaji plnila role nasazených jedniček. Známy už jsou taktéž obě finalistky dvouhry – podle očekávání se jimi staly Jana Čepelová a Renata Zarazuaová.

14.09.2020
Brenda Fruhvirtová vyhrála turnaj ITF J2 v Egyptě

Mladší ze sester Fruhvirtových Brenda (2007, ITF NR) ve svých 13 letech vyhrála mezinárodní turnaj hráček do 18 let ITF J2 v egyptském Cairo. Ve finále porazila domácí Hania Abouelsaad (2003, ITF 239) 6:0, 4:6, 6:2. Čtyřhru vyhrály Brenda Fruhvirtová s Ruskou Pavlovou. Výsledky.

13.09.2020
Valentová vyhrála turnaj ITF J2 v Plzni. Donald došel do finále.

Třináctiletá Tereza Valentová (2007, ITF NR) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J2 v Plzni. V českém finále porazila Lindu Klimovičovou (2004, ITF 249) 6:2, 6:3. Čtyřhru dívek vyhrály Šalková a Klimovičová. V kategorii chlapců do finále dvouhry došel Matthew William Donald (2004, ITF 222), kde nestačil na Brita Pinnington Jonese 2:6, 6:4, 3:6. Výsledky.

13.09.2020
Moneta Czech Open: Lehečka na finále nedosáhl, Rosol s Kolářem slaví titul

Antukový Moneta Czech Open poznal po pátku své letošní finalisty. Skvělý turnaj má za sebou v Prostějově teprve osmnáctiletý Jiří Lehečka, který si zahrál poprvé v kariéře challengerové semifinále. V tom získal proti nasazenému Poláku Majchrzakovi první sadu, duel ale do vítězného konce nedovedl. Druhým finalistou je Španěl Pablo Andujar. Deblový titul si z Prostějova odváží Zdeněk Kolář a Lukáš Rosol, kteří triumfovali nad Indy Balajim a Sharanem.

12.09.2020
Ohlédnutí za ATP challengerem Ostrava Open 2020 by MONETA

Na přelomu srpna a září se v Ostravě uskutečnil ATP challenger dotovaný částkou 156.240,–USD. Turnaj s názvem Ostrava Open 2020 by MONETA byl v pořadí třetím ze série čtyř challengerů na území ČR. V srpnu se hrál challenger na Štvanici a na TJ Spoje, v září v Ostravě. Posledním v řadě je challenger v Prostějově. Vítězem ATP challengeru Ostrava Open 2020 by MONETA se stal Rus Aslan Karatsev (1993, ATP 140), který ve finále porazil Němce Oscara Otteho (1993, ATP 219) 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhráli Artem Sitak (NZL) a Igor Zelenay (SVK), kteří ve finále porazili Poláky Karola Drzewiecki a Szymona Walkowa 7:5, 6:4. Více na www.ostravaopen2020.cz.

07.09.2020
Mezinárodní turnaj Tennis Europe v Hrádku n. N. vyhráli Myslivec a Urbanová

Šimon Myslivec (2004, TE16 172) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe hráčů do 16 let v Hrádku nad Nisou, když v českém finále porazil Štěpána Mrůzka (2004, TE16 128) 6:2, 6:4. Čtyřhru vyhráli Janoušek a Vejšický. V kategorii dívek do 16 let zvítězila Lucie Urbanová (2006, TE16 122), která ve finále porazila Viktorii Hažmukovou (2005, TE16 98) 6:2, 6:1. Čtyřhru vyhrály Davidová s Urbanovou. Výsledky.

06.09.2020
Kovačková vyhrála turnaj Tennis Europe U14 v Jablonci nad Nisou. Valeš došel do finále.

Alena Kovačková (2008) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 14 let v Jablonci nad Nisou, když v českém finále porazila Lilianu Navrátilovou (2006) 6:4, 5:7, 6:2. Čtyřhru vyhrály Valdmannová a Bervid. V kategorii chlapců došel do finále Vojtěch Valeš (2006, TE14 34), který ve finále nestačil na Poláka Lewandowskiho (2007, TE14 59) 3:6, 6:1, 3:6. Čtyřhru vyhráli Valeš a Kučera. Výsledky.

06.09.2020
Štruplová vyhrála turnaj ITF J2 v Rakovníku

Julie Štruplová (2004) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J2 v Rakovníku, když v českém finále porazila Sáru Bejlek (2006) 7:6(2), 6:2. Čtyřhru vyhrály Kněžková s Bartůňkovou. V kategorii chlapců čtyřhru vyhrál Mathew William Donald s Polákem Orlikowskim. Výsledky.

06.09.2020
Prague Open: Kučová slaví největší titul kariéry!

Slovenka Kristína Kučová dotáhla své působení na TK Sparta Prague Open až k zisku premiérového titulu na okruhu WTA! Ve finále proti nasazené dvojce Elisabettě Cocciarettové zvítězila 6:4, 6:3 a dosáhla největšího úspěchu v kariéře.

06.09.2020
Ostrava Open 2020: Ostravský challenger vyhrál Rus Karatsev

Vítězem ATP challengeru Ostrava Open 2020 by MONETA se stal Rus Aslan Karatsev (1993, ATP 140), který ve finále porazil Němce Oscara Otteho (1993, ATP 219) 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhráli Artem Sitak (NZL) a Igor Zelenay (SVK), kteří ve finále porazili Poláky Karola Drzewiecki a Szymona Walkowa. Více na www.ostravaopen2020.cz.

06.09.2020
Ostrava Open 2020: Do finále postoupili Otte a Karatsev. Čtyřhru vyhráli Zelenay a Sitak

V prvním semifinále Rus Aslav Karatsev (1993, ATP 140) porazil Nizozemce Botice Van de Zandschulpa (1995, ATP 176) 6:3, 6:3 a bez ztráty setu prošel do finále, kde ho čeká Němec Oscar Otte (1993, ATP 219), který dnes vyřadil Talona Griekspoora (1996, ATP 150) 6:2, 6:4. Finále začíná v neděli vod 11 hod. Čtyřhru vyhráli Igor Zelenay a Artem Sitak, kteří ve finále porazili Poláky Drzewiecki/Walkow 7:5, 6:4. Více na www.ostravaopen2020.cz.

05.09.2020
Ostrava Open 2020: Kolář nestačil na Otteho, končí ve čtvrtfinále

V pátek se s ATP challengerem Ostrava Open 2020 by MONETA rozloučil i poslední český zástupce Zdeněk Kolář (1996, ATP 225). Dnes nestačil na Němce Oscara Otteho (1993, ATP 219), kterému podlehl 1:6, 1:6. Němec v Ostravě pokračuje ve skvělých výkonech. Včera vyprovodil Lukáše Rosola 6:2, 6:0 a dnes si vyšlápl na Zdeňka Koláře. Semifinálové dvojice jsou tyto: Otte – Griekspoor, Van de Zandschulp – Karatsev. Více na www.ostravaopen2020.cz.

04.09.2020
Ostrava Open 2020: Kolář odvrátil mečbol a je ve čtvrtfinále. Rosol končí.

Zdeněk Kolář (1996, ATP 225) postoupil do čtvrtfinále ATP challengeru Ostrava Open 2020 by MONETA. V dnešním zápase proti Dmitry Popko (1996, ATP 165) Zdeněk dokonce odvrátil mečbol ve třetí sadě. Nedařilo se Lukáši Rosolovi (1985, ATP167), který nestačil na Němce Oscara Otteho (1993, ATP 219) 2:6, 0:6. Otte výborně servíroval a dařilo se mu Lukáše Rosola tlačit. Ve čtyřhře česko-slovenský pár Vrbenský-Klein ve druhém kole nestačili na Nizozemce Arends-Pel. Nedařilo se ani ryze českému páru Rosol-Kolář, kteří dnes prohráli s párem Sitak-Zelenay 3:6, 7:6(5), 7:10. V turnaji tak po čtvrtečním programu zůstává jediný český zástupce Zdeněk Kolář, který se utká s přemožitelem Lukáše Rosola Němcem Ottem. Více na www.ostravaopen2020.cz.

03.09.2020
Ostrava Open 2020: Rosol otočil zápas s Chungem, Macháč i Kopřiva končí

Lukáš Rosol (1985, ATP 167) v prvním kole ATP challengeru Ostrava Open 2020 by MONETA porazil Korejce Chunga (1996, ATP 144), když už prohrával 2:6, 1:4. Hodně pomohlo ostravské obecenstvo, které Lukáše hnalo za vítězstvím. V dalším kole se utká s Němcem Oscarem Ottem (1993, ATP 219). Nedařilo se Tomáši Macháčovi (2000, ATP 246), který prohrál s vítězem žižkoského challengeru Aslanem Karatsevem (1993, ATP 140) 4:6, 4:6. Ani Vít Kopřiva (1997, ATP 322) nepostoupil do druhého kola ostravského challengeru, když nestačil na druhého nasazeného Bělorusa Ivashku (1994, ATP 139) 4:6, 6:7(4). Více na www.ostravaopen2020.cz.

02.09.2020
Áčko mladšího žactva ve Znojmě a Tišnově vyhráli Brückner a Bervid

Áčkový turnaj ČTS mladších žáků ve Znojmě vyhrál David Brückner (2008, Tenisový klub Havlíčkův Brod,z.s.), který ve finále porazil Štěpána Žišku (2008, ŽLTC Brno) 7:5, 6:1. Čtyřhru vyhráli Macháček a Lebiš. Vítězkou áčkového turnaje mladších žákyň v Tišnově se stala Victoria Bervid (2008, I.ČLTK Praha), která ve finále porazila Natalii Donald (2008, TK Sparta Praha) 6:3, 2:6, 6:3. Čtyřhru vyhrály Melicharová a Havlová. Výsledky: mladší žáci, mladší žákyně.

31.08.2020
Áčkové turnaje mladšího žactva v Pelhřimově a Praze vyhráli Komínek a Kovačková

Áčkový turnaj mladších žáků v Pelhřimově vyhrál Kryštof Komínek (2008, TK Sparta Praha), který ve finále porazil Filipa Košárka (2008, TK AGROFERT Prostějov) 7:5, 6:1. Čtyřhru vyhráli Škrlík a Košárko. Vítězkou áčkového turnaje mladších žákyň v Praze na TK Neridé se stala Alena Kovačková (2008, TK Sparta Praha), když ve finále porazila Elišku Forejtkovou (2008, TK Slavia Plzeň) 7:5, 6:3. Čtyřhru vyhrály Kovačková a Samsonová. Výsledky: mladší žáci, mladší žákyně.

31.08.2020
Prague Open: Kolodziejová postoupila do 3. kola, nasazená jednička končí

Antukový turnaj Prague Open pokračoval na Spartě a Štvanici třetím hracím dnem. Postup do třetího kola urvala na centrálním kurtu Miriam Kolodziejová, která přehrála ve třech setech Japonku Najtovou. Ve dvouhře překvapivě skončila nasazená jednička Rumunka Niculescuová, naopak někdejší wimbledonská finalistka Němka Lisická nezaváhala. Rozehrána byla rovněž soutěž čtyřhry, v níž na úvod uspěla česká dvojice Anastasia Detiuc, Johana Marková.

31.08.2020
Ostrava Open 2020: Kolář postupuje, Svrčina končí

Zdeněk Kolář ve včerejší dlouhé bitvě s Michaelem Vrbenským sice ztratil nějaké síly, ale získal velké sebevědomí, které si přenesl do dnešního zápasu 1. kola ostravského challengeru Ostrava Open 2020 by MONETA. Kolář dnes porazil náhradníka Malika Jaziriho za zraněného Francouze Rinderknecha a po setech 6:3, 7:5 postoupil do druhého kola, kde bude hrát s vítězem duelu Safiullin – Popko. Více na www.ostravaopen2020.cz.

31.08.2020
Prague Open: Senzační Havlíčková nadělila dva kanáry!

Další tři Češky startující na divokou kartu se v neděli představily v 1. kole Prague Open. Fenomenálním výsledkem se blýskla patnáctiletá Lucie Havlíčková, která favorizované Indce Bhatiaové nedala šanci a přejela ji dvakrát 6:0! Darja Viďmanová ve svém zápase proti favorizované Argentince Podoroské neuspěla. Stejně tak nedokázala potrápit favoritku Linda Fruhvirtová. Nedařilo se ani Eugenii Bouchardové, která prohrála ve dvou setech. Naopak postupuje nasazená jednička turnaje Monica Niculescuová i bývalá světová pětka Sara Erraniová. Šest rozehraných zápasů muselo být kvůli tmě přesunuto na pondělí. Program totiž před tím přerušil déšť.

30.08.2020
Ostrava Open 2020: Kvalifikací úspěšně prošli Kopřiva a Kolář

Vít Kopřiva (1997, ATP 322) potvrdil velmi dobrou formu, když v kvalifikaci na ostravský ATP challenger Ostrava Open 2020 by MONETA porazil včera Rakušana Sebastiana Ofnera (ATP 162) 7:6(8), 6:4 a dnes si poradil s Mathiasem Bachingerem (1987, ATP 270) 1:6, 7:6(4), 6:2. V hlavní soutěži si zahraje s nasazenou dvojkou Bělorusem Ivashkou (1994, ATP 139). Více na www.ostravaopen2020.cz.

30.08.2020
Sparta vyhrála MČR družstev staršího žactva 2020 v Rakovníku

TK Sparta Praha vyhrála Mistrovství ČR družstev v kategorii staršího žactva, které se hraje tradičně na konci srpna v Rakovníku. Ve finále porazila družstvo I.ČLTK Praha 6:1. Na třetím místě skončil TK Agrofert Prostějov. Výsledky: semifinále a finále, o 5.-8. místo, čtvrtfinále, 1. kolo. Fotogalerie.

30.08.2020
Prague Open: Kolodziejová jedinou českou postupující. Nosková srdnatě bojovala s favoritkou

Turnaj WTA 125k Series v Praze, Prague Open, odstartoval v sobotu první polovinou zápasů úvodního kola dvouhry. Na kurty se během sobotního programu vydalo i sedm českých tenistek, z nichž se do dalšího kola turnaje podařilo postoupit pouze Miriam Kolodziejové. Ta si poradila ve dvou setech s Turkyní Eraydinovou. Na turnaji naopak končí Denisa Šátralová, Linda Nosková, Nikola Bartůňková, Sára Bejlek, Kristýna Lavičková a Barbora Palicová.

29.08.2020
Ostrava Open 2020: První kolo kvalifikace vyhrál Vrbenský, Kolář a Kopřiva

Ostravský challenger Ostrava Open 2020 by MONETA začal v sobotu kvalifikací. Ta čítá 16 hráčů a do hlavní soutěže postoupí 4, tedy úspěšný kvalifikant musí vyhrát 2 zápasy. První krok zvládnul Michael Vrbenský, který se možná trochu nečekaně trápil se Španělem Menendes Maicerasem 6:4, 6:7(2), 6:3. Soupeřem Vrbenskému ve finále kvalifikace bude Zdeněk Kolář, který porazil střevními potížemi indisponovaného Slováka Kleina 7:5, 6:4. První kolo kvalifikace nepřešel Andrew Paulson, který nestačil na Maleka Jaziriho z Tuniska 5:7, 3:6. Ani Davidu Poljakovi se nepodařilo postoupil do nedělních bojů, když prohrál s Chorvatem Bornou Gojo 6:4, 6:7(6), 2:6. Dál jde poslední český zástupce v kvalifikaci Vít Kopřiva, který porazil v podvečerním duelu těžkého soupeře Rakušana Sebastiana Ofnera (ATP 162) 7:6(8), 6:4. Více na www.ostravaopen2020.cz.

29.08.2020
Místo kvalifikace US Open největší turnaj v historii Česka

Praha uspořádá v krátké době další turnaj WTA! TK Sparta Prague Open 2020 bude náhradou za kvalifikaci US Open a podnik kategorie WTA 125K nabídne tenistkám celkové prize money ve výši 3,075 milionů USD, které hradí USTA. „V Praze se bude hrát největší tenisový turnaj, který kdy naše země hostila,“ potvrdil prezident ČTS Ivo Kaderka zprávu o přidělení turnaje, který proběhne od 29. srpna do 6. září. Oficiální webové stránky turnaje: www.pragueopen2020.cz.

27.08.2020
OPTIM TOUR 2020: V Mladé Boleslavi vyhráli Kellovský a Kladivová

Poslední turnaj letní části Optim Tour hostila LTC Mladá Boleslav. A Na Štěpánce to zase žilo. Bylo těžké si vybrat na deseti dvorcích jeden zápas k delšímu sledování, protože hned vedle se hrála koncovka jiného zajímavého utkání. Výsledky: muži, ženy.

26.08.2020
Ohlédnutí za Mistrovstvím ČR mužů a žen v Ostravě 2020

69. ročník Mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě zná své vítěze. Mistrem ČR v kategorii dvouhry mužů se stal Vít Kopřiva (1997, TK Agrofert Prostějov), který ve finále porazil Jaroslava Pospíšila (1981, TK Neridé) 6:4, 6:1. Mistryní ČR v kategorii dvouhry žen se stala Johana Marková (1999, I.ČLTK Praha), která ve finále porazila Darju Viďmanovou (2003, I.ČLTK Praha) 6:3, 6:0. Mistry ČR v kategorii čtyřhry mužů se stali Antonín Štěpánek a Antonín Bolardt. Mistryněmi ČR v kategorii čtyřhry žen se staly Aneta Kladivová a Nikola Břečková. Výsledky: muži, ženy. Fotogalerie.

23.08.2020
Turnaj byl skvělý, září Wawrinka. K titulu potřeboval čtyři obraty

Cíl pětatřicetiletého tenisty byl splněný do puntíku. Stan Wawrinka na challengerovém turnaji na Štvanici odehrál nejvyšší možný počet zápasů, po tom závěrečném slavil titul. Paradoxně až ve finále proti Aslanu Karacevovi nemusel absolvovat tři sety.

22.08.2020
Mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě vyhráli Kopřiva a Marková

69. ročník Mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě zná své vítěze. Mistrem ČR v kategorii dvouhry mužů se stal Vít Kopřiva (1997, TK AGROFERT Prostějov), který ve finále porazil Jaroslava Pospíšila (1981, TK Neridé). Mistryní ČR v kategorii dvouhry žen se stala Johana Marková (1999, I.ČLTK Praha), která ve finále porazila Darju Viďmanovou (2003, I.ČLTK Praha) 6:3, 6:0. Mistry ČR v kategorii čtyřhry mužů se stali Antonín Štěpánek a Antonín Bolardt. Mistryněmi ČR v kategorii čtyřhry žen se staly Aneta Kladivová a Nikola Břečková. Výsledky: muži, ženy. Fotogalerie.

21.08.2020
Mistrovství České republiky starších žáků 2020

Ve dnech 11.8.-16.8.2020 se v Tenisovém klubu DEZA Valašské Meziříčí konalo Mistrovství České republiky starších žáků, které do Valašské Meziříčí zavítalo po dlouhých 21 letech, když jej v roce 1999 vyhrál místní rodák Tomáš Berdych.

21.08.2020
MONETA CUP 2020: Finále si zahrají Kopřiva s Pospíšilem a Marková s Viďmanovou

Do finále Mistrovství ČR mužů postoupili Vít Kopřiva, který přehrál Matěje Vocela 7:5, 6:0 a Jaroslav „Cára“ Pospíšil, který porazil ostravského rodáka Davida Poljaka 6:4, 6:1. V kategorii žen do finále postoupila nejvýše nasazená Johana Marková, které po první prohrané sadě 2:6, skrečovala Miriam Kolodziejová a Darja Viďmanová, která porazila Lindu Noskovou 7:5, 6:2. LIVESCORE. Výsledky a program dne: muži, ženy. Stream: kurt 1, kurt 2, kurt 3, kurt 6. Fotogalerie. Více na www.cztenis.cz/mcr/

20.08.2020
Studium 1. trenérské třídy nyní nabízí atraktivní lektory

Dříve se „trenérská jednička“ studovala 2 roky o víkendech a posluchačům přednášeli téměř výhradně lektoři FTVS. Nově studium 1. trenérské třídy bude plně v režii Českého tenisového svazu – úseku vzdělávání, který je garantem toho, že lektory budou nejen odborníci na teorii, ale především tenisové osobnosti, které mají nejen bohaté hráčské zkušenosti z profesionálních okruhů ATP a WTA, ale mají i vzdělání teoretické. A hlavně mají chuť předávat zkušenosti dále.

20.08.2020
MČR STARŠÍCH ŽÁKYŃ – DOBŘÍŠ 10.-16.8.2020

Ve druhém srpnovém týdnu od 10. – 16.8.2020 se v tenisovém areálu TenisCentrum Dobříš konala největší akce letošního roku, a to již druhé Mistrovství České republiky starších žákyň. Výsledky. Webové stránky klubu.

20.08.2020
MONETA CUP 2020: Deštivá středa v Ostravě

Středeční program Mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě z důvodu deštivého počasí začal s velkým zpožděním až v 17 hodin. To však nevadilo Miri Kolodziejové, která svůj duel s Nikolou Novotnou odehrála 6:0, 6:0 za 43 minut. Stejným výsledkem skončil i duel nejvýše nasazeného Víta Kopřivy s Jiřím Jeníčkem. Do semifinále dvouhry žen se probojovala Linda Nosková, která porazila Kláru Hájkovou 6:4, 6:3. Johana Marková si celkem snadno poradila s Anetou Kladivovou. Výsledky a program dne: muži, ženy. Stream: kurt 1, kurt 2, kurt 3, kurt 6. Fotogalerie. Více na www.cztenis.cz/mcr/.

19.08.2020
Ostravský challenger letos až na konci léta

Tradiční ostravský challenger se letos z důvodu pandemie coronaviru uskuteční na přelomu srpna a září. ATP challenger Ostrava Open 2020 s dotací 125 tis. USD se odehraje na dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech v termínu 31. srpna – 6. září. Turnaji předchází dvoudenní kvalifikace pro 16 hráčů, která začíná v sobotu 29. srpna. Nejvýše postaveným českým hráčem v turnaji bude Lukáš Rosol. Více na www.ostravaopen2020.cz.

18.08.2020
MONETA CUP 2020: Vocel porazil Staňka

Matěj Vocel (1997, TJ Spoje Praha) ve druhém kole Mistrovství ČR mužů v Ostravě porazil v napínavém zápase Robina Staňka (1995, I.ČLTK Praha) 2:6, 6:2, 6:4. Nestárnoucí Jaroslav Cára Pospíšil (1981, TK Neridé) ve třech setech udolal houževnatého Dominika Rečka (1995, LTK Liberec) 6:4, 4:6, 6:2. Miriam Kolodziejová (1997, RPM OÁZA Říčany) po (dle vlastních slov) bídném výkonu porazila Denisu Hindovou (2002, I.ČLTK Praha) 6:3, 6:1. Linda Klimovičová (2004, TK Agrofert Prostějov) otočila zápas proti zkušené Gabriele Horáčková (1991, TC Brno.) 6:7(3), 6:4, 6:0. Darja Viďmanová (2003, I.ČLTK Praha) porazila Nikolu Tomanovou (1996, TK Slavia Orlová) 6:2, 6:4. Výsledky a program dne: muži, ženy. Stream: kurt 1, kurt 2, kurt 3, kurt 6. Fotogalerie. Více na www.cztenis.cz/mcr/

18.08.2020
MONETA CUP 2020: Nosková porazila Laboutkovou, Nejedlý vzdal pro zranění ruky

Linda Nosková (2004, TK PRECHEZA Přerov o.s.) porazila v nejkvalitnějším duelu prvního hracího dne MČR mužů a žen v Ostravě Anetu Laboutkovou (2000, I.ČLTK Praha) 6:7(5), 7:5, 7:5. Mezi muži odstoupil pro zranění ruky z turnaje Pavel Nejedlý. Antukovou specialistku Veroniku Vlkovskou vyřadila po výborném výkonu Denisa Hindová 6:3, 6:3. Dál postupují nejvýše nasazení Kopřiva, který porazil Marka Řeháčka 6:1, 6:1 i Johana Marková, která vyřadila Barboru Pokornou 6:4, 6:1. LIVESCORE. Výsledky a program dne: muži, ženy. Stream: kurt 1, kurt 2, kurt 3, kurt 6. Fotogalerie. Více na www.cztenis.cz/mcr/

17.08.2020