Český tenisový svaz

Ohlédnutí za libereckým turnajem Svijany Open 2020

03.08.2020

Třetí český minigrandslam zná své vítěze. V kategorii mužů zvítězil Michael Vrbenský, mezi ženami Darja Viďmanová. Pojďme se nyní podívat podrobněji na tento již třetí turnaj série O trofej solidarity a naděje ČTS by MONETA. Výsledky. Fotogalerie.

Pojďme od začátku. Když se v březnu zavřely hranice z důvodu šíření nového typu corona viru, tak bylo jasné, že i český tenis má velký problém. Proto Český tenisový svaz přišel s myšlenkou nového formátu turnajů, který by pomohl hráčům udržet konkurenceschopnost dokud se situace nevrátí zase do normálu a hráči budou moci vyrazit na mezinárodní turnaje.

Formát turnaje
V pondělí a úterý se hraje kvalifikace, středa až pátek bojují hráči ve skupinách, v sobotu je semifinále a v neděli finále. Tento formát je nejen zajímavý pro hráče, ale také pro diváky. Hráči (v hlavní soutěži) jedou na turnaj a vědí, že si zahrají minimálně 3 kvalitní zápasy (zápasy každý s každým ve 4-členné skupině). Pro diváky jsou zápasy atraktivními duely mezi českými hráči. Pokud jste si někdy říkali, jak by asi hrála třináctiletá Brenda Fruhvirtová třeba s Kateřinou Siniakovou, tak na těchto turnajích to můžete vidět na vlastní oči. A především díky podpoře Českého tenisového svazu se hraje i o zajímavé peníze.

Svijany Open 2020

Postup do finále žen
Do ženského finále se probojovaly Darja Viďmanová (2003, I.ČLTK Praha) a Veronika Vlkovská (1997, LTC Pardubice). Viďmanová postoupila ze supertěžké skupiny (Krejčíková, Kolodziejová, Marková, Viďmanová), kde byla papírově nejslabší hráčkou. Oproti tomu Vlkovská vyhrála všechny 3 zápasy ve skupině, když porazila i Jesiku Malečkovou 7:6 ve třetí sadě. V semifinále Viďmanová porazila Terezu Smitkovou 6:3, 5:7, 7:5, která má radši jiné povrchy než je antuka. V druhém semifinále Vlkovská byla na pokraji vyřazení, když s Annou Siskovou prohrávala už 1:6, 2:5 a musela odvrátit 3 mečboly. Nakonec velmi dramatický zápas nevalné kvality vyhrála Vlkovská a postoupila do finále.

Finále žen: Viďmanová – Vlkovská 2:6, 6:3, 6:0
Darja Viďmanová věděla, že s Vlkovskou nesmí hrát výměny, proto se snažila hrát aktivně a hledat každou příležitost k útoku. V prvním setu se to díky nervozitě nedařilo, bezchybná Vlkovská jen hrála míče křížem a počkala na chybu soupeřky. Od druhého setu Viďmanová už pochopila, že Vlkovská hraje pouze míče kros a mohla se tak k míčům dostat rychleji, hrát je dříve a mít stálý tlak. Vlkovská na to neměla odpověď a tak zápas byl víc a víc v režii Viďmanové.

Svijany Open 2020

Postup do finále mužů
Do finále mužů se probojovali Michael Vrbenský (1999, TK Sparta Praha) a Jonáš Forejtek (2001, I.ČLTK Praha). Oba finalisté vyhráli všechny 3 zápasy ve své skupině. V semifinále Vrbenský porazil Nejedlého 6:2, 5:7, 6:4. Forejtek v semi porazil nestárnoucího Jaroslava Pospíšila 6:2, 6:3, který prošel do semifinále z kvalifikace.

Finále mužů: Vrbenský – Forejtek 6:3, 6:4
Vrbenský zahrál ve finále velmi dobře, naopak Forejtkovi to nesedlo. Zatímco Vrbenský hrál s učitou lehkostí, Forejtek se trápil především na svém silném forhendu. Zápas mohl otočit moment ve druhém setu, kdy Vrbenský za stavu 6:3, 3:1 a 30:40 na svém servisu trestuhodně zahodil zcela nahraný míč (myslím, že na to nikdy nezapomene) a ztratil svůj servis, ale Vrbenský zůstal úplně klidný a hrál prostě dál. Forejtkovo trápení pokračovalo, takže Vrbenský dostal další šanci na brejk za stavu 6:3, 5:4, což byl zároveň i mečbol. Na první mečbol to sice nevyšlo, ale na ten druhý už ano.

Svijany Open 2020

Příběh turnaje
Nejsilnější příběh napsal Jaroslav Pospíšil, který je o půl roku starší než Roger Federer. Jaroslav Cára Pospíšil i ve svých 39 letech je troufám si tvrdit nejrychlejším hráčem na nohou z celého turnaje. Cára nevelký svým vzrůstem hraje velmi náročný styl tenisu postavený na rychlém pohybu. V Liberci musel projít náročnou tříkolovou kvalifikací, když ve finále kvalifikace porazil Paroulka 1:6, 7:6, 10:4. Ve skupině pak vyhrál dva zápasy (s Paulsonem a Poljakem, prohrál se Šátralem). V semifinále nestačil na Forejtka. Forejtek lépe servíroval a tlačil Pospíšila forhendem.

Svijany Open 2020

Rozhodčí
Vrchním rozhodčím turnaje byl Jirka Adamovský, který v průběhu turnaje nemusel řešit žádné vážnější kázeňské přestupky. Ano, jeden nejmenovaný hráč sice nechtěně poškodil skleněnou výplň dveří vedoucí na centrální dvorec, ale vše se vyřešilo.

Svijany Open 2020

Sběrači
O tyto pilné mravenečky, kteří poctivě a neúnavně sbírali míče během 7 horkých dní se staraly Eliška Trsková a Nikoleta Barošová. Mezi finálovými zápasy pak sběrači předvedli, že umějí hrát velmi dobře tenis, tentokrát pod vedením klubových trenérů Lubomíra Majšajdra a Martina Zahrádky.

Svijany Open 2020

Péče o hráče
Potřebuješ ručník, vodu, banány? Nedáš si kávu? Mladé krásné dívky se po dobu celého turnaje staraly o hráče a hráčky téměř mateřsky :-)

Kvalita dvorců Teprve při turnaji mužů se ukáže, v jaké jsou kurty kondici. Není snadné vyladit antuku především na centrálním dvorci, který je část dne ve stínu. Ale Petr Šmídl a firma TENIS SCHMID jsou odborníci, kteří to zase zvládli na jedničku.

Svijany Open 2020

Technická četa
Práce technické čety začíná již před turnajem, aby kurty byly v potřebné kondici a to se podařilo i letos. Celý týden bylo horko, technická četa zametala a kropila dvorce po každém odehraném setu a večer šly kurty komplet pod vodu. Za to odpovídal vedoucí technické čety Petr Chvojka.

Fyzio
Roman Karpíšek je jedním z nejlepších fyzioterapeutů a hráči si mohli úžívat jeho péče po celou dobu turnaje. Mimochodem zraněný Adam Pavlásek, který díky přetrvávající bolesti lokte ztrácel naději na uzdravení, tak díky Romanu Karpíškovi opět vidí světlo na konci tunelu. Přejeme Adamovi brzké uzdravení.

Svijany Open 2020

Vyplétač
Bratři Procházkové jsou již nedílnou součástí turnaje. Jejich pozitivní energie je bránou do areálu LTK Liberec.

Organizace
Za každým úspěšným turnajem stojí schopný manažer. A v Liberci jsou to hned dva: Tomáš Trsek a Jan Stočes. I letos všechno klaplo na jedničku a navíc tito dva borci celý den rozdávali úsměvy a radost. Nic není problém, všechno se dá vyřešit. S takovými lidmi se dobře spolupracuje. A největší odměnou jim pak byl bouřlivý potlesk obecenstva při závěrečném ceremoniálu.

Svijany Open 2020

Český tenisový svaz
Letos je role Českého tenisového svazu pod vedením prezidenta Ivo Kaderky naprosto zásadní. Od myšlenky k realizaci projektu minigrandslamů nebylo daleko a podařila se věc, která, jak sám zdůraznil Ivo Kaderka, nám všem dělá radost.

Závěrem
Zde jistě patří velké poděkování šéfovi LTK Liberec panu Polívkovi, který před 8 lety začal budovat produkt, který pomáhá českému tenisu, má již svou tradici a jak zmínil i prezident Ivo Kaderka, má pevné místo v kalendáři Českého tenisového svazu. Děkujeme.

Napsal: Lukáš Březina

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Áčko staršího žactva v Chrudimi a na Štvanici vyhráli Krakovský a Jandová

Denis Krakovský (2006, Tennis Hill Havířov o.s.) vyhrál áčkový turnaj starších žáků na TC Chrudim. Ve finále porazil Petra Leipnera (2006, TK Sparta Praha) 6:1, 6:2. Čtyřhru vyhráli Kučera a Rosický. Nela Jandová (2007, I.ČLTK Praha) vyhrála áčkový turnaj starších žákyň na I.ČLTK Praha. Ve finále porazila Alisu Oktiabrevu (2008, TK Sparta Praha) 6:3, 1:6, 6:3. Čtyřhru vyhrály Huťková a Ticháčková. Výsledky: chlapci, dívky.

16.09.2020
Vítězem MČR družstev babytenisu 2020 je TK Sparta Praha

Vítězem Mistrovství ČR družstev v kategorii babytenis pro rok 2020 se stal tým TK Sparta Praha. Ve finále Sparta porazila Prostějov. Na třetím místě skončilo TC Brno a na čtvrtém místě I.ČLTK Praha. Výsledky: I. kolo a skupina 9.-12., 1.-8. místo.

16.09.2020
Vítězem 1. ligy ČTS 2020 se stal LTK Liberec

Družstvo LTK Liberec se stalo vítězem 1. ligy dospělých 2020 Českého tenisového svazu. Ve finále Liberec porazil Orlovou 6:3. Na 3.-4. místě skončilo TK Neridé a Mariánské Lázně. Výsledky: semifinále a finále, baráž o udržení, skupina Liberec, skupina Most, skupina Neridé, skupina Hamr.

16.09.2020
Kuchyně Gorenje Prague Open: zlatý hattrick pro Detiuc s Markovou!

Ryze české vítězky čtyřhry poznal v sobotu pražský turnaj ITF, který se hraje v areálu na Spojích. Titul získala úspěšná dvojice Anastasia Detiuc, Johana Marková, která na turnaji plnila role nasazených jedniček. Známy už jsou taktéž obě finalistky dvouhry – podle očekávání se jimi staly Jana Čepelová a Renata Zarazuaová.

14.09.2020
Brenda Fruhvirtová vyhrála turnaj ITF J2 v Egyptě

Mladší ze sester Fruhvirtových Brenda (2007, ITF NR) ve svých 13 letech vyhrála mezinárodní turnaj hráček do 18 let ITF J2 v egyptském Cairo. Ve finále porazila domácí Hania Abouelsaad (2003, ITF 239) 6:0, 4:6, 6:2. Čtyřhru vyhrály Brenda Fruhvirtová s Ruskou Pavlovou. Výsledky.

13.09.2020
Valentová vyhrála turnaj ITF J2 v Plzni. Donald došel do finále.

Třináctiletá Tereza Valentová (2007, ITF NR) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J2 v Plzni. V českém finále porazila Lindu Klimovičovou (2004, ITF 249) 6:2, 6:3. Čtyřhru dívek vyhrály Šalková a Klimovičová. V kategorii chlapců do finále dvouhry došel Matthew William Donald (2004, ITF 222), kde nestačil na Brita Pinnington Jonese 2:6, 6:4, 3:6. Výsledky.

13.09.2020
Moneta Czech Open: Lehečka na finále nedosáhl, Rosol s Kolářem slaví titul

Antukový Moneta Czech Open poznal po pátku své letošní finalisty. Skvělý turnaj má za sebou v Prostějově teprve osmnáctiletý Jiří Lehečka, který si zahrál poprvé v kariéře challengerové semifinále. V tom získal proti nasazenému Poláku Majchrzakovi první sadu, duel ale do vítězného konce nedovedl. Druhým finalistou je Španěl Pablo Andujar. Deblový titul si z Prostějova odváží Zdeněk Kolář a Lukáš Rosol, kteří triumfovali nad Indy Balajim a Sharanem.

12.09.2020
Ohlédnutí za ATP challengerem Ostrava Open 2020 by MONETA

Na přelomu srpna a září se v Ostravě uskutečnil ATP challenger dotovaný částkou 156.240,–USD. Turnaj s názvem Ostrava Open 2020 by MONETA byl v pořadí třetím ze série čtyř challengerů na území ČR. V srpnu se hrál challenger na Štvanici a na TJ Spoje, v září v Ostravě. Posledním v řadě je challenger v Prostějově. Vítězem ATP challengeru Ostrava Open 2020 by MONETA se stal Rus Aslan Karatsev (1993, ATP 140), který ve finále porazil Němce Oscara Otteho (1993, ATP 219) 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhráli Artem Sitak (NZL) a Igor Zelenay (SVK), kteří ve finále porazili Poláky Karola Drzewiecki a Szymona Walkowa 7:5, 6:4. Více na www.ostravaopen2020.cz.

07.09.2020
Mezinárodní turnaj Tennis Europe v Hrádku n. N. vyhráli Myslivec a Urbanová

Šimon Myslivec (2004, TE16 172) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe hráčů do 16 let v Hrádku nad Nisou, když v českém finále porazil Štěpána Mrůzka (2004, TE16 128) 6:2, 6:4. Čtyřhru vyhráli Janoušek a Vejšický. V kategorii dívek do 16 let zvítězila Lucie Urbanová (2006, TE16 122), která ve finále porazila Viktorii Hažmukovou (2005, TE16 98) 6:2, 6:1. Čtyřhru vyhrály Davidová s Urbanovou. Výsledky.

06.09.2020
Kovačková vyhrála turnaj Tennis Europe U14 v Jablonci nad Nisou. Valeš došel do finále.

Alena Kovačková (2008) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 14 let v Jablonci nad Nisou, když v českém finále porazila Lilianu Navrátilovou (2006) 6:4, 5:7, 6:2. Čtyřhru vyhrály Valdmannová a Bervid. V kategorii chlapců došel do finále Vojtěch Valeš (2006, TE14 34), který ve finále nestačil na Poláka Lewandowskiho (2007, TE14 59) 3:6, 6:1, 3:6. Čtyřhru vyhráli Valeš a Kučera. Výsledky.

06.09.2020
Štruplová vyhrála turnaj ITF J2 v Rakovníku

Julie Štruplová (2004) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J2 v Rakovníku, když v českém finále porazila Sáru Bejlek (2006) 7:6(2), 6:2. Čtyřhru vyhrály Kněžková s Bartůňkovou. V kategorii chlapců čtyřhru vyhrál Mathew William Donald s Polákem Orlikowskim. Výsledky.

06.09.2020
Prague Open: Kučová slaví největší titul kariéry!

Slovenka Kristína Kučová dotáhla své působení na TK Sparta Prague Open až k zisku premiérového titulu na okruhu WTA! Ve finále proti nasazené dvojce Elisabettě Cocciarettové zvítězila 6:4, 6:3 a dosáhla největšího úspěchu v kariéře.

06.09.2020
Ostrava Open 2020: Ostravský challenger vyhrál Rus Karatsev

Vítězem ATP challengeru Ostrava Open 2020 by MONETA se stal Rus Aslan Karatsev (1993, ATP 140), který ve finále porazil Němce Oscara Otteho (1993, ATP 219) 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhráli Artem Sitak (NZL) a Igor Zelenay (SVK), kteří ve finále porazili Poláky Karola Drzewiecki a Szymona Walkowa. Více na www.ostravaopen2020.cz.

06.09.2020
Ostrava Open 2020: Do finále postoupili Otte a Karatsev. Čtyřhru vyhráli Zelenay a Sitak

V prvním semifinále Rus Aslav Karatsev (1993, ATP 140) porazil Nizozemce Botice Van de Zandschulpa (1995, ATP 176) 6:3, 6:3 a bez ztráty setu prošel do finále, kde ho čeká Němec Oscar Otte (1993, ATP 219), který dnes vyřadil Talona Griekspoora (1996, ATP 150) 6:2, 6:4. Finále začíná v neděli vod 11 hod. Čtyřhru vyhráli Igor Zelenay a Artem Sitak, kteří ve finále porazili Poláky Drzewiecki/Walkow 7:5, 6:4. Více na www.ostravaopen2020.cz.

05.09.2020
Ostrava Open 2020: Kolář nestačil na Otteho, končí ve čtvrtfinále

V pátek se s ATP challengerem Ostrava Open 2020 by MONETA rozloučil i poslední český zástupce Zdeněk Kolář (1996, ATP 225). Dnes nestačil na Němce Oscara Otteho (1993, ATP 219), kterému podlehl 1:6, 1:6. Němec v Ostravě pokračuje ve skvělých výkonech. Včera vyprovodil Lukáše Rosola 6:2, 6:0 a dnes si vyšlápl na Zdeňka Koláře. Semifinálové dvojice jsou tyto: Otte – Griekspoor, Van de Zandschulp – Karatsev. Více na www.ostravaopen2020.cz.

04.09.2020
Ostrava Open 2020: Kolář odvrátil mečbol a je ve čtvrtfinále. Rosol končí.

Zdeněk Kolář (1996, ATP 225) postoupil do čtvrtfinále ATP challengeru Ostrava Open 2020 by MONETA. V dnešním zápase proti Dmitry Popko (1996, ATP 165) Zdeněk dokonce odvrátil mečbol ve třetí sadě. Nedařilo se Lukáši Rosolovi (1985, ATP167), který nestačil na Němce Oscara Otteho (1993, ATP 219) 2:6, 0:6. Otte výborně servíroval a dařilo se mu Lukáše Rosola tlačit. Ve čtyřhře česko-slovenský pár Vrbenský-Klein ve druhém kole nestačili na Nizozemce Arends-Pel. Nedařilo se ani ryze českému páru Rosol-Kolář, kteří dnes prohráli s párem Sitak-Zelenay 3:6, 7:6(5), 7:10. V turnaji tak po čtvrtečním programu zůstává jediný český zástupce Zdeněk Kolář, který se utká s přemožitelem Lukáše Rosola Němcem Ottem. Více na www.ostravaopen2020.cz.

03.09.2020
Ostrava Open 2020: Rosol otočil zápas s Chungem, Macháč i Kopřiva končí

Lukáš Rosol (1985, ATP 167) v prvním kole ATP challengeru Ostrava Open 2020 by MONETA porazil Korejce Chunga (1996, ATP 144), když už prohrával 2:6, 1:4. Hodně pomohlo ostravské obecenstvo, které Lukáše hnalo za vítězstvím. V dalším kole se utká s Němcem Oscarem Ottem (1993, ATP 219). Nedařilo se Tomáši Macháčovi (2000, ATP 246), který prohrál s vítězem žižkoského challengeru Aslanem Karatsevem (1993, ATP 140) 4:6, 4:6. Ani Vít Kopřiva (1997, ATP 322) nepostoupil do druhého kola ostravského challengeru, když nestačil na druhého nasazeného Bělorusa Ivashku (1994, ATP 139) 4:6, 6:7(4). Více na www.ostravaopen2020.cz.

02.09.2020
Áčko mladšího žactva ve Znojmě a Tišnově vyhráli Brückner a Bervid

Áčkový turnaj ČTS mladších žáků ve Znojmě vyhrál David Brückner (2008, Tenisový klub Havlíčkův Brod,z.s.), který ve finále porazil Štěpána Žišku (2008, ŽLTC Brno) 7:5, 6:1. Čtyřhru vyhráli Macháček a Lebiš. Vítězkou áčkového turnaje mladších žákyň v Tišnově se stala Victoria Bervid (2008, I.ČLTK Praha), která ve finále porazila Natalii Donald (2008, TK Sparta Praha) 6:3, 2:6, 6:3. Čtyřhru vyhrály Melicharová a Havlová. Výsledky: mladší žáci, mladší žákyně.

31.08.2020
Áčkové turnaje mladšího žactva v Pelhřimově a Praze vyhráli Komínek a Kovačková

Áčkový turnaj mladších žáků v Pelhřimově vyhrál Kryštof Komínek (2008, TK Sparta Praha), který ve finále porazil Filipa Košárka (2008, TK AGROFERT Prostějov) 7:5, 6:1. Čtyřhru vyhráli Škrlík a Košárko. Vítězkou áčkového turnaje mladších žákyň v Praze na TK Neridé se stala Alena Kovačková (2008, TK Sparta Praha), když ve finále porazila Elišku Forejtkovou (2008, TK Slavia Plzeň) 7:5, 6:3. Čtyřhru vyhrály Kovačková a Samsonová. Výsledky: mladší žáci, mladší žákyně.

31.08.2020
Prague Open: Kolodziejová postoupila do 3. kola, nasazená jednička končí

Antukový turnaj Prague Open pokračoval na Spartě a Štvanici třetím hracím dnem. Postup do třetího kola urvala na centrálním kurtu Miriam Kolodziejová, která přehrála ve třech setech Japonku Najtovou. Ve dvouhře překvapivě skončila nasazená jednička Rumunka Niculescuová, naopak někdejší wimbledonská finalistka Němka Lisická nezaváhala. Rozehrána byla rovněž soutěž čtyřhry, v níž na úvod uspěla česká dvojice Anastasia Detiuc, Johana Marková.

31.08.2020
Ostrava Open 2020: Kolář postupuje, Svrčina končí

Zdeněk Kolář ve včerejší dlouhé bitvě s Michaelem Vrbenským sice ztratil nějaké síly, ale získal velké sebevědomí, které si přenesl do dnešního zápasu 1. kola ostravského challengeru Ostrava Open 2020 by MONETA. Kolář dnes porazil náhradníka Malika Jaziriho za zraněného Francouze Rinderknecha a po setech 6:3, 7:5 postoupil do druhého kola, kde bude hrát s vítězem duelu Safiullin – Popko. Více na www.ostravaopen2020.cz.

31.08.2020
Prague Open: Senzační Havlíčková nadělila dva kanáry!

Další tři Češky startující na divokou kartu se v neděli představily v 1. kole Prague Open. Fenomenálním výsledkem se blýskla patnáctiletá Lucie Havlíčková, která favorizované Indce Bhatiaové nedala šanci a přejela ji dvakrát 6:0! Darja Viďmanová ve svém zápase proti favorizované Argentince Podoroské neuspěla. Stejně tak nedokázala potrápit favoritku Linda Fruhvirtová. Nedařilo se ani Eugenii Bouchardové, která prohrála ve dvou setech. Naopak postupuje nasazená jednička turnaje Monica Niculescuová i bývalá světová pětka Sara Erraniová. Šest rozehraných zápasů muselo být kvůli tmě přesunuto na pondělí. Program totiž před tím přerušil déšť.

30.08.2020
Ostrava Open 2020: Kvalifikací úspěšně prošli Kopřiva a Kolář

Vít Kopřiva (1997, ATP 322) potvrdil velmi dobrou formu, když v kvalifikaci na ostravský ATP challenger Ostrava Open 2020 by MONETA porazil včera Rakušana Sebastiana Ofnera (ATP 162) 7:6(8), 6:4 a dnes si poradil s Mathiasem Bachingerem (1987, ATP 270) 1:6, 7:6(4), 6:2. V hlavní soutěži si zahraje s nasazenou dvojkou Bělorusem Ivashkou (1994, ATP 139). Více na www.ostravaopen2020.cz.

30.08.2020
Sparta vyhrála MČR družstev staršího žactva 2020 v Rakovníku

TK Sparta Praha vyhrála Mistrovství ČR družstev v kategorii staršího žactva, které se hraje tradičně na konci srpna v Rakovníku. Ve finále porazila družstvo I.ČLTK Praha 6:1. Na třetím místě skončil TK Agrofert Prostějov. Výsledky: semifinále a finále, o 5.-8. místo, čtvrtfinále, 1. kolo. Fotogalerie.

30.08.2020
Prague Open: Kolodziejová jedinou českou postupující. Nosková srdnatě bojovala s favoritkou

Turnaj WTA 125k Series v Praze, Prague Open, odstartoval v sobotu první polovinou zápasů úvodního kola dvouhry. Na kurty se během sobotního programu vydalo i sedm českých tenistek, z nichž se do dalšího kola turnaje podařilo postoupit pouze Miriam Kolodziejové. Ta si poradila ve dvou setech s Turkyní Eraydinovou. Na turnaji naopak končí Denisa Šátralová, Linda Nosková, Nikola Bartůňková, Sára Bejlek, Kristýna Lavičková a Barbora Palicová.

29.08.2020
Ostrava Open 2020: První kolo kvalifikace vyhrál Vrbenský, Kolář a Kopřiva

Ostravský challenger Ostrava Open 2020 by MONETA začal v sobotu kvalifikací. Ta čítá 16 hráčů a do hlavní soutěže postoupí 4, tedy úspěšný kvalifikant musí vyhrát 2 zápasy. První krok zvládnul Michael Vrbenský, který se možná trochu nečekaně trápil se Španělem Menendes Maicerasem 6:4, 6:7(2), 6:3. Soupeřem Vrbenskému ve finále kvalifikace bude Zdeněk Kolář, který porazil střevními potížemi indisponovaného Slováka Kleina 7:5, 6:4. První kolo kvalifikace nepřešel Andrew Paulson, který nestačil na Maleka Jaziriho z Tuniska 5:7, 3:6. Ani Davidu Poljakovi se nepodařilo postoupil do nedělních bojů, když prohrál s Chorvatem Bornou Gojo 6:4, 6:7(6), 2:6. Dál jde poslední český zástupce v kvalifikaci Vít Kopřiva, který porazil v podvečerním duelu těžkého soupeře Rakušana Sebastiana Ofnera (ATP 162) 7:6(8), 6:4. Více na www.ostravaopen2020.cz.

29.08.2020
Místo kvalifikace US Open největší turnaj v historii Česka

Praha uspořádá v krátké době další turnaj WTA! TK Sparta Prague Open 2020 bude náhradou za kvalifikaci US Open a podnik kategorie WTA 125K nabídne tenistkám celkové prize money ve výši 3,075 milionů USD, které hradí USTA. „V Praze se bude hrát největší tenisový turnaj, který kdy naše země hostila,“ potvrdil prezident ČTS Ivo Kaderka zprávu o přidělení turnaje, který proběhne od 29. srpna do 6. září. Oficiální webové stránky turnaje: www.pragueopen2020.cz.

27.08.2020
OPTIM TOUR 2020: V Mladé Boleslavi vyhráli Kellovský a Kladivová

Poslední turnaj letní části Optim Tour hostila LTC Mladá Boleslav. A Na Štěpánce to zase žilo. Bylo těžké si vybrat na deseti dvorcích jeden zápas k delšímu sledování, protože hned vedle se hrála koncovka jiného zajímavého utkání. Výsledky: muži, ženy.

26.08.2020
Ohlédnutí za Mistrovstvím ČR mužů a žen v Ostravě 2020

69. ročník Mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě zná své vítěze. Mistrem ČR v kategorii dvouhry mužů se stal Vít Kopřiva (1997, TK Agrofert Prostějov), který ve finále porazil Jaroslava Pospíšila (1981, TK Neridé) 6:4, 6:1. Mistryní ČR v kategorii dvouhry žen se stala Johana Marková (1999, I.ČLTK Praha), která ve finále porazila Darju Viďmanovou (2003, I.ČLTK Praha) 6:3, 6:0. Mistry ČR v kategorii čtyřhry mužů se stali Antonín Štěpánek a Antonín Bolardt. Mistryněmi ČR v kategorii čtyřhry žen se staly Aneta Kladivová a Nikola Břečková. Výsledky: muži, ženy. Fotogalerie.

23.08.2020
Turnaj byl skvělý, září Wawrinka. K titulu potřeboval čtyři obraty

Cíl pětatřicetiletého tenisty byl splněný do puntíku. Stan Wawrinka na challengerovém turnaji na Štvanici odehrál nejvyšší možný počet zápasů, po tom závěrečném slavil titul. Paradoxně až ve finále proti Aslanu Karacevovi nemusel absolvovat tři sety.

22.08.2020
Mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě vyhráli Kopřiva a Marková

69. ročník Mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě zná své vítěze. Mistrem ČR v kategorii dvouhry mužů se stal Vít Kopřiva (1997, TK AGROFERT Prostějov), který ve finále porazil Jaroslava Pospíšila (1981, TK Neridé). Mistryní ČR v kategorii dvouhry žen se stala Johana Marková (1999, I.ČLTK Praha), která ve finále porazila Darju Viďmanovou (2003, I.ČLTK Praha) 6:3, 6:0. Mistry ČR v kategorii čtyřhry mužů se stali Antonín Štěpánek a Antonín Bolardt. Mistryněmi ČR v kategorii čtyřhry žen se staly Aneta Kladivová a Nikola Břečková. Výsledky: muži, ženy. Fotogalerie.

21.08.2020
Mistrovství České republiky starších žáků 2020

Ve dnech 11.8.-16.8.2020 se v Tenisovém klubu DEZA Valašské Meziříčí konalo Mistrovství České republiky starších žáků, které do Valašské Meziříčí zavítalo po dlouhých 21 letech, když jej v roce 1999 vyhrál místní rodák Tomáš Berdych.

21.08.2020
MONETA CUP 2020: Finále si zahrají Kopřiva s Pospíšilem a Marková s Viďmanovou

Do finále Mistrovství ČR mužů postoupili Vít Kopřiva, který přehrál Matěje Vocela 7:5, 6:0 a Jaroslav „Cára“ Pospíšil, který porazil ostravského rodáka Davida Poljaka 6:4, 6:1. V kategorii žen do finále postoupila nejvýše nasazená Johana Marková, které po první prohrané sadě 2:6, skrečovala Miriam Kolodziejová a Darja Viďmanová, která porazila Lindu Noskovou 7:5, 6:2. LIVESCORE. Výsledky a program dne: muži, ženy. Stream: kurt 1, kurt 2, kurt 3, kurt 6. Fotogalerie. Více na www.cztenis.cz/mcr/

20.08.2020
Studium 1. trenérské třídy nyní nabízí atraktivní lektory

Dříve se „trenérská jednička“ studovala 2 roky o víkendech a posluchačům přednášeli téměř výhradně lektoři FTVS. Nově studium 1. trenérské třídy bude plně v režii Českého tenisového svazu – úseku vzdělávání, který je garantem toho, že lektory budou nejen odborníci na teorii, ale především tenisové osobnosti, které mají nejen bohaté hráčské zkušenosti z profesionálních okruhů ATP a WTA, ale mají i vzdělání teoretické. A hlavně mají chuť předávat zkušenosti dále.

20.08.2020
MČR STARŠÍCH ŽÁKYŃ – DOBŘÍŠ 10.-16.8.2020

Ve druhém srpnovém týdnu od 10. – 16.8.2020 se v tenisovém areálu TenisCentrum Dobříš konala největší akce letošního roku, a to již druhé Mistrovství České republiky starších žákyň. Výsledky. Webové stránky klubu.

20.08.2020
MONETA CUP 2020: Deštivá středa v Ostravě

Středeční program Mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě z důvodu deštivého počasí začal s velkým zpožděním až v 17 hodin. To však nevadilo Miri Kolodziejové, která svůj duel s Nikolou Novotnou odehrála 6:0, 6:0 za 43 minut. Stejným výsledkem skončil i duel nejvýše nasazeného Víta Kopřivy s Jiřím Jeníčkem. Do semifinále dvouhry žen se probojovala Linda Nosková, která porazila Kláru Hájkovou 6:4, 6:3. Johana Marková si celkem snadno poradila s Anetou Kladivovou. Výsledky a program dne: muži, ženy. Stream: kurt 1, kurt 2, kurt 3, kurt 6. Fotogalerie. Více na www.cztenis.cz/mcr/.

19.08.2020
Ostravský challenger letos až na konci léta

Tradiční ostravský challenger se letos z důvodu pandemie coronaviru uskuteční na přelomu srpna a září. ATP challenger Ostrava Open 2020 s dotací 125 tis. USD se odehraje na dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech v termínu 31. srpna – 6. září. Turnaji předchází dvoudenní kvalifikace pro 16 hráčů, která začíná v sobotu 29. srpna. Nejvýše postaveným českým hráčem v turnaji bude Lukáš Rosol. Více na www.ostravaopen2020.cz.

18.08.2020
MONETA CUP 2020: Vocel porazil Staňka

Matěj Vocel (1997, TJ Spoje Praha) ve druhém kole Mistrovství ČR mužů v Ostravě porazil v napínavém zápase Robina Staňka (1995, I.ČLTK Praha) 2:6, 6:2, 6:4. Nestárnoucí Jaroslav Cára Pospíšil (1981, TK Neridé) ve třech setech udolal houževnatého Dominika Rečka (1995, LTK Liberec) 6:4, 4:6, 6:2. Miriam Kolodziejová (1997, RPM OÁZA Říčany) po (dle vlastních slov) bídném výkonu porazila Denisu Hindovou (2002, I.ČLTK Praha) 6:3, 6:1. Linda Klimovičová (2004, TK Agrofert Prostějov) otočila zápas proti zkušené Gabriele Horáčková (1991, TC Brno.) 6:7(3), 6:4, 6:0. Darja Viďmanová (2003, I.ČLTK Praha) porazila Nikolu Tomanovou (1996, TK Slavia Orlová) 6:2, 6:4. Výsledky a program dne: muži, ženy. Stream: kurt 1, kurt 2, kurt 3, kurt 6. Fotogalerie. Více na www.cztenis.cz/mcr/

18.08.2020
MONETA CUP 2020: Nosková porazila Laboutkovou, Nejedlý vzdal pro zranění ruky

Linda Nosková (2004, TK PRECHEZA Přerov o.s.) porazila v nejkvalitnějším duelu prvního hracího dne MČR mužů a žen v Ostravě Anetu Laboutkovou (2000, I.ČLTK Praha) 6:7(5), 7:5, 7:5. Mezi muži odstoupil pro zranění ruky z turnaje Pavel Nejedlý. Antukovou specialistku Veroniku Vlkovskou vyřadila po výborném výkonu Denisa Hindová 6:3, 6:3. Dál postupují nejvýše nasazení Kopřiva, který porazil Marka Řeháčka 6:1, 6:1 i Johana Marková, která vyřadila Barboru Pokornou 6:4, 6:1. LIVESCORE. Výsledky a program dne: muži, ženy. Stream: kurt 1, kurt 2, kurt 3, kurt 6. Fotogalerie. Více na www.cztenis.cz/mcr/

17.08.2020
MONETA CUP 2020: MČR dospělých v Ostravě

Od pondělí 17. srpna se hraje MONETA CUP 2020 – Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii mužů a žen v Ostravě na dvorcích SC Ostrava. Nejvýše nasazeným hráčem mezi muži je Vít Kopřiva (1997, TK Agrofert Prostějov), nejvýše nasazenou mezi ženami je Johana Marková (1999, I.ČLTK Praha). Lonští vítězové Filip Duda a Eva Rutarová se letošního ročníku nezúčastní. LIVESCORE. Výsledky a program dne: muži, ženy.

16.08.2020