Český tenisový svaz

Ohlédnutí za Pardubickou juniorkou 2021

14.08.2021

Známe vítěze 94. ročníku Pardubické juniorky – Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu. Ve dvouhře chlapců zvítězil Daniel Siniakov (2003, TK Agrofert Prostějov), ve dvouhře dívek Linda Nosková (2004, TK PRECHEZA Přerov). Ve čtyřhře chlapců získali titul Hynek Bartoň (2004, TK Agrofert Prostějov) a Daniel Siniakov (2003, TK Agrofert Prostějov). Ve čtyřhře dívek zvítězily Linda Klimovičová (2004, TK Agrofert Prostějov) a Dominika Šalková (2004, TK Sparta Praha). Hrací plány: chlapci, dívky. Fotogalerie. A nyní pojďme podrobněji.

CHLAPCI

Finále chlapců
Menšík prošel do finále bez ztráty setu. Siniakov hrál ve čtvrtfinále s Hrazdilem a v semifinále s Donaldem velmi těžké třísetové bitvy, přesto však byl ve finále mírným favoritem. První set se dostal do tiebreaku, kde za stavu 4:4 Siniakov dal druhé podání asi 3 metry do outu a dal možnost dobře servírujícímu soupeři set dopodávat. Menšík však tuto šanci pohřbil 3 nevynucenými chybami a daroval tak důležitý první set Siniakovi. Evidentně psychicky rozhozený Menšík najednou kupil chybu za chybou, ve výměnách ztrácel trpělivost a jeho výběr úderů byl zcela špatný. Siniakovovi stačilo držet výměnu do té doby, než Menšík udělá chybu. Menšíkovi navíc přestala švihat ruka a tím mu odešel forhend. Druhý set už Siniakov vyhrál jednoznačně 6:1 a mohl se radovat z titulu na velmi silně obsazené Pardubické juniorce.

Kdo zahrál dobře?

Daniel Siniakov (2003, TK Agrofert Prostějov) odehrál velmi dobrý turnaj. Je vidět, že zkušenosti z mezinárodního okruhu mužů jsou k nezaplacení. Daniel se velmi dobře pohybuje, na tom má postavenou svojí hru. Také má dobrý výběr úderů, nepanikaří, je trpělivý a nikam se nežene. Jeho forhend i bekhend je kvalitní, takže nemusí nic obíhat a odkrývat kurt. Má všechny předpoklady být úspěšný na okruhu ATP.

Jakub Menšík (2005, TK Agrofert Prostějov) je již nyní komplexní hráč. Navíc má zbraně, kterými umí rozhodnout výměnu. Jakub velmi dobře servíruje, umí přímé podání, kick i zatáčku. Má rychlý forhend a takový rovnější bekhend, který trochu připomíná bekhend Jirky Veselého. Jakub má v sobě obrovský potenciál. Doufejme, že ho naplní.

Matthew William Donald (2003, TK Sparta Praha) hrál solidně. A teď to myslím jako lichotku. Matthew je dříč, je hrozně dobře na nohou a proto je schopen hrát blízko základní čáry. Díky stabilitě na nohou umí švihnout i z dlouhých těžkých míčů soupeře a dostat se z tlaku. V Pardubicích to pro něj bylo těžké, protože kvalita místních kurtů je bídná a jakmile vám to podesáté u lajny špatně odskočí, tak už se ruka bojí takový míč prošvihnout. Myslím, že na betonu by to Donaldovi mohlo jít hodně dobře.

Hynek Bartoň (2004, TK Agrofert Prostějov) došel do semifinále, což je určitě úspěch. Přiznám se, že jsem jeho fanoušek. Hynek je temperamentní bojovný hráč, který se zdravě povzbuzuje na rozdíl od některých jiných rádoby hráčů, kteří se spíš snaží svým povzbuzováním soupeře ponižovat. Pohybově je na tom Hynek výborně, jeho slabina je na bekhendu obouruč (čopík má velmi dobrý). Myslím, že musí na tom zapracovat, jinak to bude mít v kategorii dospělých těžké.

Jan Hrazdil (2005, TK Agrofert Prostějov) je velmi dobrý hráč. Umí hrát rychle, dobře servíruje. Asi nejvíce potrápil pozdějšího vítěze Siniakova. Navíc má velmi dobré chování na dvorci. Jen tak dál.

Lukáš Velík (2005, I.ČLTK Praha) v Pardubicích hrál dobře už loni. Letos výrazně zrychlil a je z něho nebezpečný hráč. Přestože mu do ideální tenisové výšky chybí pár centimetrů, tak velmi dobře servíruje. Rád si zahraje výměnu, ale číhá, kdy to oběhnout a forhendem zaútočit.

Jakub Prachař (2003, I.ČLTK Praha) vyhrál dva těžké zápasy. Jakub umí hrát tenis, když se mu chce. A letos v Pardubicích se mu chtělo. Levoruký velmi nebezpečný hráč především na forhendu.

DÍVKY

Finále dívek
Linda Nosková byla celý zápas lepší hráčkou. Nikola Bartůňková cítila, že je ve výměnách horší, tak se snažila chodit Noskové do druhého podání. Sama se však na podání trápila, takže se moc nehrálo. Ale taková už dívčí finále na Pardubické juniorce bývají. Nedá se říci, že by Nikola hrála špatně, ale Nosková má současnou svojí výkonnost výše a soupeřky tak s ní (logicky) nechtějí hrát výměny, protože by dostali kotel.

Kdo zahrál dobře?

Linda Nosková (2004, TK PRECHEZA Přerov) udělala za poslední rok velký výkonnostní skok a je nyní nejlepší českou hráčkou (a to i žebříčkově na ITF). Její největší rezervou je asi servis, přesto (a teď se asi její trenér Tomáš Krupa bude hodně smát) Linda byla letos na Parbubické juniorce asi nejlépe podávající hráčkou ze všech dívek. Linda má v sobě nezpochybnitelný tenisový talent, který se podařilo rozvinout a teď je z ní v jejích 16 letech naše největší tenisová juniorská naděje. Linda je navíc klidný introvertní člověk, což se v tenise hodí.

Nikola Bartůňková (2006, I.ČLTK Praha), kterou tenisově vypiplal Richard Dražný, je velmi zajímavá hráčka. Nikola je vítězný typ hráče. Umí se přizpůsobit a pak vnutit soupeřce svou hru. Nikola má za sebou už zajímavé skalpy jako je třeba Rebecca Šrámková (přemožitelka Petry Kvitové na WTA v Praze), ale současně má před sebou hodně práce. Někdy se trochu pere s technikou servisu a u forhendu jí trochu padá levá ruka, ale od toho má zkušeného trenéra Jana Hernycha.

Brenda Fruhvirtová (2007, TJ Spoje Praha) došla v Pardubicích do semifinále, což je úspěch. V semifinále proti Lindě Noskové však neměla šanci. Brenda hrála na hranici svých možností, ale prostě Nosková je teď výkonnostně jinde. Co je potřeba vyzdvihnout, že Brenda je velká bojovnice, kterou nezlomíte, nikdy nic nevypustí, hraje pořád, na dvorci působí velmi vyrovnaně, klidně, nediskutuje zbytečně s rozhodčími, koncentruje se zcela na svůj výkon.
Já ale od ní pořád očekávám víc. Brenda si na můj vkus moc drží tu pozici za základní čárou. Což je škoda u tak talentované hráčky, která (když to přeženu) by mohla hrát všechno halfvoleji a věřím, že by to trefovala naprosto čistě. Vzpomínám si na Martinu Hingisovou, když trénovala jednou na Spartě, tak celou rozehrávku stála kousek před základní čárou (tedy v kurtu). Brenda mi Martinu Hingis trochu připomíná uměním čistě trefovat míč. Když srovnáme Brendu třeba s Noskovou, tak vidíte, že Nosková se tlačí do kurtu a pak i včas zahraný úder s průměrnou razancí může být vítězný. Brenda hraje vítězné míče v pozici dál za základní čárou a zbytečně se u toho nadře. Myslím, že zrovna talentovaná Brenda, by jednoznačně mohla hrát styl Martiny Hingis resp. Belindy Benčič. Doufejme, že některý trenér dostane více důvěry a času, aby pomohl Brendě najít správný herní systém.

Kristýna Tomajková (2005, TK Agrofert Prostějov) se už dere do první stovky na žebříčku ITF. Je to dobrá hráčka. Letos se jí v Pardubicích povedla odveta proti Lindě Klimovičové (loni měla set a 4:1 a pak prohrála 4:6, 0:6), ale na Nikolu Bartůňkovou v semifinále to nestačilo. Tomajková ráda hraje výměny, rychlá na nohou. Když by Kristýna více používala stopbaly, tak si myslím, že by jí to přineslo body navíc. Upřímně, když už soupeřka doběhne stopbal, tak je na síti a co tam jako bude dělat? Moc dívek dobrý volej nemá. A když už tam běží podvacáté, tak už je notně vytočená, což znamená jediné – začne do toho pálit, aby soupeřka nemohla stopbaly hrát. A jak to končí, to všichni víme.

Dominika Šalková (2004, TK Sparta Praha) se potkala s Lindou Noskovou už ve čtvrtfinále. Jako jediné se podařilo dostat Noskovou do třetího setu. Dominika Lindu ve druhém setu přehrála. Dominika ráda hraje na plné riziko a chyby, které s tím souvisí, bere sportovně. V zápase s Noskovou rozhodl lepší servis Lindy Noskové. Ještě musíme zmínit, že Dominika získala letos už třetí titul ve čtyřhře (dva s Klimovičovou a jeden s Moravcovou).

Nela Šílová (2006, TJ Slovan Moravská Třebová) si v Pardubicích udělala jméno, když nejdříve porazila nasazenou Lenku Munzarovou 7:6(2), 6:4 a pak i Julii Štruplovou 6:3, 3:6, 6:3. Zápasy jsem bohužel neviděl, takže pochvala jen takto výsledkově.

Dovednostní soutěž
Třetí ročník dovednostní soutěže „Čára“ při Pardubické juniorce 2021 vyhrál Ondřej Skokan, který ve finále porazil Kateřinu Mandelíkovou. V souboji o třetí místo Jakub Jupa byl poražen Ondřejem Válkem, když jeho míček se sice zastavil blíže základní čáry, ale potom se o několik centimetrů vrátil zpět. Právě tento malý rozdíl však znamenal pro Válka výhru reproduktor JBL a Jupovi zbyly oči pro pláč. Vítěz Ondřej Skokan prošel celou soutěží naprosto hladce a dvakrát dokonce zaparkoval svůj míč přímo na základní čáře. Skokan získal sluchátka Apple Airpods 2 a poražená finalistka Kateřina Mandelíková odešla s powerbankou. Soutěže se zúčastnilo 43 hráčů a hráček.

Závěrem
Letošní Pardubická juniorka měla opět nejsilnější možné obsazení. Odhlásila se pouze Palicová, která těsně před juniorkou vyhrála turnaj ITF a Terezka Valentová, která hrála pouze čtyřhru. V kategorii chlapců tu byli všichni potenciální favorité. Vítězové dvouhry chlapců a dívek si odvezli velmi atraktivní ceny: Apple iMac, iPhone, iWatch, kávovar Nespresso, … Ale to jsou jen krámy. Co už navždy zůstane, je jejich jméno na tabuli vítězů Pardubické juniorky.

Napsal: Lukáš Březina

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Ladman vyhrál turnaj Tennis Europe na Ukrajině
Filip Ladman (2009) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe hráčů do 12 let v ukrajinském Irpinu.Ve finále porazil Poláka Stanczyka 6:4, 6:4. Čtyřhru vyhrál Ladmn se Stanczykem.
20.09.2021
Malečková vyhrála turnaj žen ITF $25K v Jablonci
Jesika Malečková (1994, WTA 326) vyhrála mezinárodní turnaj ITF žen dotovaný $25,000 v Jablonci nad Nisou. V českém finále Jesika porazila Anetu Kladivovou (2000, WTA 1080) 6:2, 2:6, 6:2.
19.09.2021
Brunclík vyhrál turnaj Tennis Europe v Tiraně
Petr Brunclík (2006, TE U16 15) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe v albánské Tiraně. Ve finále porazil Milana Ristova z Černé Hory 6:2, 6:2.
19.09.2021
Kovačková vyhrála turnaj Tennis Europe v Portugalsku
Alena Kovačková (2008, TE U14 18) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe Cat 4 v portugalské Maie. V českém finále porazila Lauru Samsonovou 7:5, 1:6, 6:4. Čtyřhru vyhrály Samsonová s Forejtkovou.
19.09.2021
Kolář vyhrál ATP challenger ve Štětíně
Zdeněk Kolář (1996, ATP 185) vyhrál ATP challenger dotovaný 123.280 EUR v polském Štětíně. Ve finále udolal domácího Kamila Majchrzaka (1996, ATP 139) 7:6(4), 7:5. Zdeněk tak získal 125 bodů do žebříčku ATP, což by ho mělo posunout na hranici první a druhé stovky. Zdeněk spolu Romanem Jebavým došel do semifinále v soutěži čtyřher.
19.09.2021
Nejprestižnější mládežnický titul v kategorii družstev pro rok 2021 vyhrál Prostějov
Tým TK Agrofert Prostějov vyhrál mistrovství ČR družstev v kategori dorostu, které se konalo již tradičně v Praze na dvorcích TK Sparta Praha. Prostějov ve finále porazil Spartu 5:1. V duelu o třetí místo štvanický I.ČLTK Praha porazil Přerov 5:4.
19.09.2021
Tenisté Liberce získali potřetí prvoligový titul
Tenisté LTK Liberec se stali potřetí v řadě vítězi první tenisové ligy smíšených družstev. Tým hrajícího kapitána Lubomíra Majšajdra porazil stejně jako loni ve finále severomoravskou Slávii Orlová už po dvouhrách přesvědčivě 6:0. Liberecký tým tvořili z pražské Štvanice hostující Andrew Paulson a Darja Viďmanová a kmenoví domácí hráči a hráčky Dominik Reček, Michal Franěk, hrající kapitán Lubomír Majšajdr, Markéta Petruželová a Petra Krejsová. Dosáhli jsme vítězného hattriku, střetli jsme se o finále s kvalitním soupeřem. herně se nám dařilo. Vítězný svazový pohár a medaile si užíváme, radoval se liberecký kapitán Majšajdr. Jeho tým neztratil v zápase ani jeden set. Dominik Reček otáčel v prvním setu tiebreak s Rumlerem ze stavu 3:5, Darja Viďmanová přesvědčivě přehrála vítězku letošní juniorky v Paříži šestnáctiletou Lindu Noskovou, kterou trápila viróza. Účast v prosincové baráži o účast v extralize družstev, soutěže řízené Asociací extraligových klubů vedení LTK Liberec ještě zváží.
14.09.2021
Áčkové turnaje v Chrudimi a na Štvanici vyhráli Max Fröhlich a Tereza Krejčová
Max Fröhlich (2007, I.ČLTK Praha) vyhrál áčkový turnaj starších žáků v Chrudimi. Ve finále porazil Davida Petrofského (2007, LOB S.A. Bohnice, z.s.) 6:4, 6:3. Čtyřhru vyhráli Matyáš Kozlovský a David Petrofský. Áčkový turnaj starších žákyň v Praze na Štvanici vyhrála Tereza Krejčová (2008, TK Slavia Plzeň), které ve finále krečovala Barbora Veselá (2008, TK AGROFERT Prostějov). Čtyřhru vyhrály Kateřina Melicharová a Natalie Donald. Výsledky: chlapci, dívky.
14.09.2021
Sekerková vyhrála turnaj Tennis Europe U14 v Chorvatsku
Veronika Sekerková vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe v chorvatském Zadaru. V českém finále porazila Sofii Hettlerovou 6:2, 6:2. Sekerková s Italkou Bassotti vyhrála i soutěž čtyřher.
12.09.2021
Mrva vyhrál turnaje Tennis Europe v Tarbes
Maxim Mrva (2007, TE U14 1) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe ve francouzském Tarbes. Ve finále porazil Itala Cinu (2007, TE U14 4) 6:3, 3:6, 6:0.
12.09.2021
Dobiášová vyhrála turnaj Tennis Europe na Slovensku
Vanesa Dobiášová (2008, TE U14 225) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe ve Slovenské Lubči. Ve finále porazila Slovenku Vavrovou 6:4, 6:1. Vanesa vyhrála i soutěž čtyřher spolu se Slovenkou Belanskou.
12.09.2021
Bartůňková vyhrála turnaj ITF J2 v Rakovníku
Nikola Bartůňková (2006, ITF 31) vyhrála mezinárodní turnaj ITF hráček do 18 let v Rakovníku. Ve finále porazila Terezu Valentovou (2007, ITF 138) 2:6, 6:1, 6:0. Čtyřhru vyhrála Bartůňková s Ruskou Pridankinou. V kategorii chlapců vyhráli čtyřhru Jakub Nicod s Turkem Tokacem.
12.09.2021
Mrůzek vyhrál turnaj ITF J3 v Německu
Štěpán Mrůzek (2004, ITF 155) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J3 hráčů do 18 let v německém Merzigu. Ve finále porazil Australana McCabea 3:6. 6:3, 6:4.
07.09.2021
Kuchyně Gorenje Prague Open: Smitková ve finále nestačila na nasazenou jedničku
Letošní ročník turnaje Kuchyně Gorenje Prague Open je minulostí. Ve finále antukového podniku ITF s dotací 60 tisíc dolarů se na pražských Spojích utkaly nasazená jednička Magdalena Frechová z Polska a česká kvalifikantka Tereza Smitková. Z hladkého vítězství se radovala favorizovaná Frechová, která ztratila v souboji o trofej pouze tři gemy.
07.09.2021
Kločurek a Jiroušková vyhráli turnaj Tennis Europe v Rakovníku
Daniel Kločurek (2007, TE U14 167) vyhrál mezinárodní turnaj Tenis Europe hráčů do 14 let v Rakovníku. V českém finále porazil Davida Petrofského 6:1, 6:1. Čtyřhru vyhráli Kločurek a Poklemba. V kategorii dívek zvítězila Monika Jiroušková (2008, TE U14 408), která v českém finále porazila Terezu Krejčovou 3:6, 7:5, 6:4. Čtyřhru vyhrály Bervid a Fajmonová.
05.09.2021
Linhartová došla do finále turnaje Tennis Europe ve Švýcarsku
Nela Linhartová (2007, TE U14 28) došla do finále mezinárodního turnaje Tennis Europe hráček do 14 let ve švýcarském Klosters. Ve finále nestačila na domácí Kristinu Paul 6:7(5), 7:6(4), 6:7(1).
05.09.2021
Turnaj ITF J5 v Ostravě vyhrála Hranáčová, Filip došel do finále
Kristýna Hranáčová (2004, ITF 359) vyhrála mezinárodní turnaj ITF hráček do 18 let v Ostravě. Ve finále porazila Gabrielu Škrabalovou (2005, ITF NR) 6:2, 6:3. Čtyřhru vyhrály Jandová a Slaměníková. V kategorii chlapců došel do finále Jakub Filip (2005, ITF 588), který ve finále nestačil na Swaerzlera 6:7(2), 6:7(5). Do finále čtyřhry chlapců došli Filip a Zlatohlávek.
05.09.2021
Sekerková vyhrála turnaj Tennis Europe U14 ve Slovinsku
Veronika Sekerková (2009, TE U14 NR) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 14 let ve slovinském Koperu. Ve finále porazila domácíBeti Butina Jazbec 6:1, 5:7, 6:4. Sekerková vyhrla i čtyřhru spolu se Slovinkou Peternel.
05.09.2021
MČR družstev staršího žactva 2021 vyhrál Prostějov
Tým TK Agrofert Prostějov se stal mistrem ČR družstev v kategoii staršího žactva. Ve finále porazil tým TK Sparta Praha 5:1. V boji o třetí místo I.ČLTK Praha porazil Přerov 5:4. Na 5. místě skončil tým TK Na Dolině o.s., na 6. místě SK HAMR, z.s., na 7. místě LTK Liberec a na 8. místě TK Neridé.
31.08.2021
Turnaj ITF J5 v Liberci vyhráli Zapletal a Hranáčová
Josef Zapletal (2003, ITF NR) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J5 hráčů do 18 let v Liberci. V českém finále porazil Filipa Hanzelína (2006, ITF NR) 3:6, 6:0, 7:5. Čtyřhru vyhráli Ondřej Kratochvíl a Marek Pazdera. V kategorii dível zvítězila Kristýna Hranáčová (2004, ITF 422), která v českém finále porazila Natálii Syrovou (2006, ITF 1545) 6:0, 6:2.
29.08.2021
Čtrnáctiletá B. Fruhvirtová slaví double na velkém juniorském turnaji v College Parku
Největší úspěch své juniorské kariéry slaví ve Spojených státech teprve čtrnáctiletá Brenda Fruhvirtová. Talentovaná Češka si zcela podmanila Prince George's Inter­netional Junior Tennis Championships v College Parku, který spadá do kategorie J1 a získala tituly ve dvouhře i čtyřhře. Ve finále singlu navíc ztratila pouhou jednu hru.
29.08.2021
Zubr Cup: Nosková slaví největší titul mezi profesionálkami!
Šestnáctiletá Linda Nosková slaví největší úspěch své profesionální kariéry! Vítězka juniorského Roland Garros a dvou bratislavských turnajů ITF se prosadila i na „šedesátce“ v Přerově a vybojovala svou třetí, a zároveň největší, trofej mezi dospělými. Ve finále po téměř tříhodinové bitvě udolala Alexandru Ignatikovou 6:7(2), 6:4, 6:3.
29.08.2021
Potvrzeno! Finále BJK Cupu bude v O2 Areně. Praha pozná mistry světa, raduje se Kaderka
Letošní finálový turnaj Billie Jean King Cupu se bude hrát v Praze! Mezinárodní tenisová federace (ITF) oficiálně ohlásila pořadatelství turnaje ve své tiskové zprávě. Podle informací se finálový turnaj 12 nejlepších ženských týmů odehraje od 1. do 6. listopadu v O2 Areně.
27.08.2021
OPTIM TOUR 2021: Pátý a Knutsonová vyhráli v Mladé Boleslavi
Optim Tour zakončila svoji letošní letní část turnajem v Mladé Boleslavi. A zde se konečně dočkal prvního titulu na turnaji Optim Tour Daniel Pátý, který zde před rokem byl ve finále.
26.08.2021
Turnaje UTR v září v Říčanech
Vážení hráči, s potěšením vás zveme na dva mužské a jeden ženský turnaj Universal Tennis (UTR), na kterých se bude hrát o 60 000 USD. První dva turnaje se uskuteční ve dnech 5. - 12. září a 12. - 19. září. Poslední turnaj je ženská akce, která se koná od 19. do 26. září 2021 v klubu SK Oáza Říčany.
23.08.2021
Fajmonová vyhrála turnaj Tennis Europe v Praze
Sarah Melany Fajmonová (2007, TE U14 92) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe Cat 3 hráček do 14 let v Praze. Ve finále porazila Denisu Žoldákovou (2008, TE U14 371) 6:1, 6:1. Čtyřhru vyhrály Natalie Donald a Kateřina Melicharová. Čtyřhru chlapců vyhráli Filip Dvořák a David Petrofský.
22.08.2021
Kovačková vyhrála turnaj Tennis Europe v Maďarsku
Alena Kovačková (2008, TE U14 17) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe Cat 2 hráček do 14 let v Budapešti. Ve finále porazila Maďarku Melindu Biro 6:2, 6:7(7), 6:2.
22.08.2021
Turnaj ITF J3 na Štvanici vyhráli Velík a Štruplová
Lukáš Velík (2005, ITF 480) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J3 v Praze na Štvanici. Ve finále porazil Hynka Bartoně (2004, ITF 136) 6:3, 1:6, 7:5. Do finále čtyřhry došli Jakub Filip a Tomáš Zlatohlávek. V kategorii dívek do 18 let vyhrála Julie Štruplová (2004, ITF 122), která ve finále porazila Terezu Valentovou (2007, ITF 154) 6:4, 7:5. Čtyřhru dívek vyhrály Barbora Michálková a Magdalena Smékalová.
22.08.2021
Mistry ČR 2021 v kategorii mužů a žen jsou Pospíšil a Nosková
Známe 70. ročníku mistrovství ČR mužů a žen 2021 v Ostravě. Vítězem dvouhry mužů se stal Jaroslav Pospíšil (1981, TK Neridé), který ve finále porazil Dominika Rečka (1995, LTK Liberec) 6:3, 6:4. Vítězkou dvouhry žen se stala Linda Nosková (2004, TK PRECHEZA Přerov), která ve finále porazila Ivanu Šebestovou (2001, TK ARBREX-OSTRAVA) 6:0, 6:1. Vítěti pánské čtyřhry se stali Antonín Bolardt a Antonín Štěpánek. Vítězkami dámské čtyřhry se staly Vanesa Šulcová a Kateřina Mandelíková. Více na webu https://mcr.cztenis.cz/.
22.08.2021
MČR mužů a žen v Ostravě: Finále si zahrají Pospíšil s Rečkem a Nosková s Šebestovou
Do finále mistrovství ČR mužů 2021 postoupil nejvýše nasazený Jaroslav Pospíšil, který v semifinále porazil Antonína Bolardta 7:6(4), 3:1 scr. V druhém semifinále Dominik Reček porazil Antonína Štěpánka 7:6(3), 6:2. V kategorii žen Ivana Šebestová porazila Denisu Pospíšilovou 6:1, 6:2 a Linda Nosková přehrála Alu Abeldinovu 6:1, 6:2. Hrací plány: muži, ženy. Fotogalerie na webu: https://mcr.cztenis.cz/. LIVESCORE.
21.08.2021
MČR mužů a žen v Ostravě: Bolardt udolal Pánika v tříhodinové bitvě
Antonín Bolardt ve čtvrtfinále porazil Matěje Pánika 6:7(4), 6:1, 7:6(5) a v semifinále ho čeká nestárnoucí Jaroslav Pospíšil. Druhou semifinálovou dvojicí je Dominik Reček a Antonín Štěpánek. Semifinálové dvojice dvouhry žen jsou Nosková-Abeldinova a Pospíšilová-Šebestová. Hrací plány: muži, ženy. Fotogalerie na webu: https://mcr.cztenis.cz/. LIVESCORE.
20.08.2021
MČR mužů a žen v Ostravě: Předčasné finále Pospíšil-Jaloviec?
Ve čtvrtfinále mistrovství ČR mužů se spolu utkají nejvýše nasazený Jaroslav Pospíšil a divoká karta pořadatele Marej Jaloviec. Oba to jsou ostřílení borci, kteří vyhráli několik ITF Futures. Jaroslav Pospíšil zvaný „Cára“ hraje rychle z bekhendu i forhendu. Marek Jaloviec zvaný „Jalda“ si vše o trochu více připraví a navíc je mu o 13 let mladší. Hrací plány: muži, ženy. Fotogalerie na webu: https://mcr.cztenis.cz/. LIVESCORE.
20.08.2021
MČR mužů a žen v Ostravě: Pospíšila čeká Süč, Bolardta Kellovský
Už ve druhém kole mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě se můžeme těšit na zajímavé zápasy. Nejvýše nasazený nestárnoucí Jaroslav Pospíšil vyzve Dominika Süče (halového mistra ČR v roku 2014). Dominik v prvním kole porazil mladého Jardu Šmédka. Zajímavým jistě bude i duel Antonína Bolardta s domácím Dominikem Kellovským. Uvidíme, jestli se podaří Kellovskému zatlačit a rozběhat Bolardta, protože nechat Tondu Bolardta by byl čirý nerozum, z ruky mu to letí jako málokomu. Hrací plány: muži, ženy. Fotogalerie na webu: https://mcr.cztenis.cz/. LIVESCORE.
19.08.2021
LIVESCORE: Mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě 2021
Od středy 18 srpna se hraje na dvorcích SC Ostrava mistrovství ČR jednotlivců v kategorii mužů a žen 2021. Nejvýše nasazeným hráčekm je Jaroslav Pospíšil (1981, ATP 759), nejvýše nasazenou hráčkou je Linda Nosková (2004, WTA 515). LIVESCORE.
17.08.2021
Dívky do 12 let vyhrály Mistrovství Evropy družstev
Reprezentační tým dívek do 12 let ve složení Veronika Sekerková, Sofie Hettlerová, Sára Oliveriusová (kapitán Tomáš Janda) vyhrál Nations Challenge by Head ve francouském Ajaccio. Ve finále české dívky porazily tým Ruska a Veronika Sekerková byla vyhlášena nejlepší hráčkou tohoto Mistrovství Evropy.
16.08.2021
Áčko staršího žactva v Ostravě a Praze vyhráli Petrofský a Bervid
David Petrofský (2007, LOB S.A. Bohnice, z.s.) vyhrál áčkový turnaj v kategorii starších žáků v Ostravě. Ve finále porazil Denise Šnajdra (2007, TC Brno.) 6:0, 6:0. Čtyřhru vyhráli Filip Dvořák a David Petrofský. V kategorii starších žákyň áčkový turnaj v Praze na TK Neridé vyhrála Victoria Bervid (2008, I.ČLTK Praha), která ve finále porazila Natalii Donald (2008, TK Sparta Praha) 6:3, 6:3. Čtyřhru vyhrály Natalie Donald a Kateřina Melicharová. Hrací plány: chlapci, dívky.
16.08.2021
Kolodziejová došla do finále turnaje $25,000 v Polsku
Miriam Kolodziejová (1997, WTA 301) došla do finále mezinárodního turnaje žen ITF dotovaného $25,000 v polském Radomu. Ve finále nestačila na Italku Stefanini (1998, WTA 251) 6:4, 2:6, 3:6.
15.08.2021
Svrčina vyhrál challenger v Praze na Spartě
Dalibor Svrčina (2002, ATP 424) vyhrál ATP challenger v Praze na dvorcích TK Sparta Praha. Ve finále porail Kazacha Popka (1998, ATP 181) 6:0, 7:5. Čtyřhru vyhráli Forejtek s Vrbenským.
15.08.2021
Kovačková vyhrála turnaj Tennis Europe v Německu
Alena Kovačková (2008, TE U14 19) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe U14 Cat 2 v německém Renningenu. V českém finále porazila Terezu Krejčovou (2008, TE U14 423) 6:1, 6:2. Kovačková s Kejčovou ovládly i soutěž čtyřher.
15.08.2021
Ohlédnutí za Pardubickou juniorkou 2021
Známe vítěze 94. ročníku Pardubické juniorky – Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu. Ve dvouhře chlapců zvítězil Daniel Siniakov (2003, TK Agrofert Prostějov), ve dvouhře dívek Linda Nosková (2004, TK PRECHEZA Přerov). Ve čtyřhře chlapců získali titul Hynek Bartoň (2004, TK Agrofert Prostějov) a Daniel Siniakov (2003, TK Agrofert Prostějov). Ve čtyřhře dívek zvítězily Linda Klimovičová (2004, TK Agrofert Prostějov) a Dominika Šalková (2004, TK Sparta Praha). Hrací plány: chlapci, dívky. Fotogalerie. A nyní pojďme podrobněji.
14.08.2021