Český tenisový svaz
Název:
Mistrovství ČR dospělých
Datum:
19.-23.08.
Pořadatel:
ČTS (M)
Místo konání:
TK SC Ostrava
Kódové číslo:
116700
Dvorců + povrch:
8 antuka
Míče:
Wilson
Hlavní soutěž
Počet účastníků:
32
Prezentace v
Ne do 17:00 hod.
Kontaktní osoba:
Ing. Hynek Martin
Ženíškova 7
702 00 Ostrava 1
Tel. (1):
731 705 735
E-mail:
hyma@seznam.cz

Poznámka pořadatele:

68. ročník MČR jednotlivců mužů a žen 2019 - Ostrava CUP

A. Všeobecná ustanovení

1. Řídící orgán STK ČTS
Ing. Leoš Fiala,Štvanice 38, 170 00 Praha 7
tel.:222333418 m.777922395, e-mail: leos.fiala@cztenis.cz

2. Pořadatel
TK SC Ostrava, Budečská 4, 702 00 Ostrava 2

3. Datum a místo konání
19. - 23. 8. 2019 Tenisové dvorce SC Ostrava, Budečská 4, 702 00 Ostrava 2, tel.: 724233626, e-mail: info@scostrava.cz, www.scostrava.cz

4. Počet startujících
32 mužů a 32 žen

5. Ředitelství turnaje
Ředitel a delegát ČTS: Ing. Martin Hynek 731 705 735
Zástupce ředitele: Ing. Petr Klein
Vrchní rozhodčí: Ing. Jiří Vykoukal 602 718 364
Hospodář: Kateřina Fojtů
Techn. služby: Lešek Sarganek
Zdravotník: Lea Szwedová
Webmaster: Ing. Lukáš Březina

6. Přihlášky
Do 9. 8. 2019 prostřednictvím IS ČTS
a) oblastní tenisové svazy (po 1) 8 + 8
b) finalisté kvalifikačních turnajů třídy A 4 + 4
18. - 22. 4. 2019 LTC Děčín – muži, 18. - 22. 4. 2019 LTC Pardubice – ženy
8. - 12. 7. 2019 Trend Sport Opava – ženy
1. - 6. 7. 2019 LTC Houšťka muži.
Hráči a hráčky ,kteří si svoji účast vybojovali postupem z těchto kvalifikačních turnajů, musí v termínu přihlášek potvrdit svoji účast.
c) individuální přihlášky 16 + 16 (podle CŽ, ATP, WTA)
d) volné karty ČTS
Žádosti o udělení se podávájí v termínu stanoveného uzávěrkou přihlášek na adresu sportovního úseku ČTS - tel.222333403. Nominace provede trenérská rada.
Veškeré omluvy do pátku 16. 8. 2019 do 12.00 hod. adresujte pouze na adresu řídícího orgánu, uvedeného v bodě 1 rozpisu nebo přímo prostřednictvím IS ČTS. Po tomto datu omluvy adresujte přímo k rukám vrchního rozhodčího - Ing.Jiří Vykoukal m. 602 718 364

7. Hospodářské podmínky
Pořadatel hradí nasazeným hráčům a hráčkám v dvouhře(8) MČR po dobu setrvání v soutěži dvouhry obědy a večeře, nasazení hráči a hráčky v dvouhře (8) mají zdarma ubytování (jednolůžkový pokoj) se snídaní a parkovištěm. Dále pořadatel hradí všem účastníkům pití a ovoce na dvorcích. Ostatní hráči si hradí ubytování a stravu sami. Oficiální hotel MČR je hotel Harmony Club.

Ubytování: hotel Harmony Club Ostrava, www.harmonyclub.cz, tel. recepce 596 652 111 heslo:MČR2019, cena se snídaní, parkovištěm, WIFI. Jednolůžkový pokoj: 600,-Kč.
Dvoulůžkový pokoj: 1200,-Kč.

8. Tituly a ceny
Vítězové jednotlivých disciplín získávají titul Mistr České republiky v tenise pro rok 2019 – a obdrží pohár, medaili a diplom, které obdrží taktéž poražení finalisté a semifinalisté. Za umístění jsou vypsány finanční odměny v celkové výši 255.000,- Kč

9. Informační služba
Do 16. 8. 2019 zajišťuje STÚ ČTS- viz bod 1,rozpisu. Od 17. 8. 2019 denně od 7.00 – 20.00 hod. po celou dobu konání MČR jeho ředitelství
Dvorce na trénink blokujte na recepci m. 724 233 626. V neděli 18. 8. 2019 k dispozici od 16-20.00 hod., jinak průběžně každý hrací den od 7.00 hod. do zahájení zápasů a po skončení programu do 20.00 hod.

B. Technická ustanovení

10. Předpis
Hraje se podle platného SŘT, platných pravidel tenisu a ustanovení tohoto rozpisu

11. Disciplíny
Dvouhra a čtyřhra mužů a žen

12. Způsob hry
Všechny disciplíny se hrají vyřazovacím způsobem na jednu porážku, všechny zápasy v dvouhře na dvě vítězné sady ze tří. Ve čtyřhře se používá pravidlo NO AD a místo třetí sady se hraje super tie break do 10 bodů.

13. Startují
Dvouhra: muži/ženy, Čtyřhra: muži/ženy
Nominace OTS(1+1) dvouhra: 8/8
Postup z kval. turnajů dvouhra: 4/5
Podle CŽ dle přihlášek dvouhra: 16/15 , čtyřhra: 14/14
Volné karty ČTS dvouhra: 2/2, čtyřhra: 1/1
Volné karty pořadatele dvouhra: 2/2, čtyřhra: 1/1
Do čtyřher se mohou přihlásit i hráči, kteří nebyli přijati nebo přihlášeni do dvouher. Uzávěrka přihlášek do čtyřhry v pondělí 19.8.2019 ve 13:00.

14. Prezence
Dvouhra mužů a žen neděle 18. 8. 2019 v čase 16.00-17.00 hod. osobně v areálu SC Ostrava nebo telefonicky - vrchní rozhodčí Ing.Vykoukal 602 718 364
Čtyřhra mužů a žen pondělí 19. 8. 2019 v čase 11.00 - 13.00 v kanceláři rozhodčích

15. Losování
Losování dvouher proběhne bezprostředně po uzávěrce přihlášek a rozpis jednotlivých utkání bude zveřejněn v IS ČTS a webu MČR www.cztenis.cz/mcr/

16. Míče
Wilson Premier Tour All Court
Každý zápas se hraje s 3 novými míči, které se v zápasech dvouhry mění po 11 a dále po 13 hrách

17. Rozhodčí
Hlavní rozhodčí k řízení jednotlivých zápasů určuje vždy vrchní rozhodčí

18. Delegát ČTS
Je oprávněn na místě provést potřebná opatření k zajištění řádného průběhu MČR. V případě nepříznivého počasí má právo po dohodě s vrchním rozhodčím přeložit jednotlivý zápas do haly s jiným povrchem nebo rozhodnout o prodloužení MČR o jeden hrací den.

19. Námitky
Podávají se v souladu s platným SŘT

20. Časový pořad Ostrava CUP – MČR mužů a žen 2019
19. 8. 2019 9:00 pondělí 1.kolo dvouhry mužů a žen (32 zápasů), 1.kolo čtyřhry mužů a žen (16 zápasů)
20. 8. 2019 10:00 úterý 2.kolo dvouhry mužů a žen (16 zápasů), 2.kolo čtyřhry mužů a žen (8 zápasů)
21. 8. 2019 11:00 středa čtvrtfinále dvouhry mužů a žen (8 zápasů), semifinále čtyřhry mužů a žen (4 zápasy)
22. 8. 2019 11:00 čtvrtek semifinále dvouhry mužů a žen (4 zápasy), finále čtyřhry mužů a žen (2 zápasy)
23. 8. 2019 13:00 pátek finále mužů a žen (2 zápasy)

Finanční odměny Ostrava CUP – MČR mužů a žen 2019
Celková dotace 255.000,-Kč

dvouhra muži
vítěz 60.000,-
finalista 30.000,-
semifinalisté 15.000,-
čtvrtfinalisté 4.000,-

dvouhra ženy
vítězka 40.000,-
finalistka 20.000.-
semifinalistky 10.000,-
čtvrtfinalistky 2.000,-

čtyřhra muži (pro pár)
vítěz 8.000,-
finalista 3.500,-
semifinalisté 2.000,-
čtvrtfinalisté

čtyřhra ženy (pro pár)
vítězky 8.000,-
finalistky 3.500,-
semifinalistky 2.000,-
čtvrtfinalistky

22. Mistři ČR 2018
Dvouhra mužů: Michal Franěk – TC Realsport Nymburk
Dvouhra žen: Vendula Žovincová – SK Hamr
Čtyřhra mužů: Stanislav Nebojsa – Jiskra Otrokovice , Michal Bíško – TK Start Praha - Topolka
Čtyřhra žen: Nikola Tomanová – TK Slávia Orlová, Kristýna Hrabalová – TC Brno

Čestné předsednictvo:
Prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc. – hejtman MSK
Ing.Tomáš Macura, MBA – primátor města Ostrava
Ing. Ivo Kaderka,CSc. – prezident ČTS
Ing.Pavel Horák – generální ředitel SC Ostrava
Mgr. Petr Huťka – prezident SmTS

Doprovodný program:
Pondělí 19.8.2019
19.00 – Players party s programem
středa 21. 8. 2019
Sportovní odpoledne s CHARITOU Česká republika od 14,00 hod.

pátek 23.8.2019
VIP turnaj ČTS v čtyřhrách od 8.30 hod.
O pohár hejtmana MSK v babytenisu jednotlivců a minitenisu družstev od 8.30 hod.
Změny přihlašování na turnaje minitenis a babytenis
Hráč věkové kategorie minitenis/babytenis se může přihlásit pouze na jeden turnaj ČTS v každém kalendářním týdnu. Odhlásit se z turnaje je možné nejpozději 2 dny před datem zahájení turnaje (v čase 00:00 hod.). Po této lhůtě se může přihlásit na turnaj pouze přes pořadatele.
Pořadatel turnaje má povinnost do 48 hodin od data ukončení turnaje vložit výsledky turnaje do IS jako přílohu v jakémkoli běžném formátu (.doc, .xls, .pdf, .jpg, ...).

Pravidla pro přihlašování hráčů v IS ČTS

1) Lhůta pro vytvoření přihlášky začíná datem publikace aktuální termínové listiny na www.cztenis.cz. Uzávěrka přihlášek na turnaj je 10 dní před datem zahájení turnaje v čase 12:00.

2) Hráč má možnost se přihlásit na více turnajů v jednom termínu (jedná se o přihlášky na turnaje, jejichž termíny konání se překrývají alespoň o jeden den a současně termíny zahájení se shodují nebo liší o 1 den). Vyřízení těchto kolizních přihlášek končí 6 dní před datem zahájení turnaje v čase 12:00, to znamená, že hráč ve lhůtě 10-6 dní před datem zahájení turnaje je povinen v této lhůtě odstranit z IS kolizní přihlášky a ponechat přihlášený pouze 1 turnaj na daný termín.

3) Hráč má možnost se z turnaje odhlásit bez jakéhokoliv postihu ne později než 6 dní před zahájením turnaje v čase do 12:00. Pozdější odhlášení je možné pouze prostřednictvím IS ČTS a to nejpozději do posledního dne před datem zahájení turnaje v čase 18:00 (v případě turnaje s kvalifikací do posledního dne před konáním kvalifikace). V tomto případě odhlášení se hráč nesmí po dobu 5 dní od data zahájení turnaje zúčastnit žádné další soutěže započítávané do klasifikace. Odhlásí-li se hráč z turnaje později nebo se k turnaji nedostaví, nesmí se zúčastnit žádné další soutěže započítávané do klasifikace po dobu 8 dní od data zahájení turnaje.

4) Seznam účastníků turnaje je definitivně uzavřen 1 den před zahájením v čase 18:00. Pokud po tomto čase zůstane hráč v seznamu náhradníků, nebude penalizován za případnou neúčast a má právo zúčastnit se jiného turnaje.

Jak získá registrovaný hráč ČTS přihlašovací údaje do IS?

Pravidla pro přihlašování hráčů v IS ČTS

Jak získá hráč kategorie minitenis (do 7 let) a babytenis (8-9 let) přihlašovací údaje do IS?
Evidence hráčů kategorie minitenis a babytenis a žádost o zaslání přihlašovacích údajů do Informačního systému na: https://is.cztenis.cz/pristup/index.php

Jakmile obdržíte přihlašovací údaje do Informačního systému ČTS do Vašeho e-mailu, můžete se přihlašovat na turnaje jednotlivců na: https://is.cztenis.cz/

Infolinka IS: 222 333 418 v pracovních dnech od 8:30 do 16:00 hod.
E-mail: is@cztenis.cz
Jestliže se nedovoláte nebo bude linka obsazena, popište svůj dotaz pečlivě do e-mailu a pošlete na is@cztenis.cz. Špatně formulované dotazy nemohou být zodpovězeny.

Seznam přihlášených

#
Příjmení a jméno
nar.
klubová příslušnost
BH
CŽn
poznámka
datum přihlášení
1.
Michnev Petr 03.08.1989 VSK VŠB-TU Ostrava
17
35
0
1. náhradník SM
17.06.2019 09:29:35
2.
Pospíšil Jaroslav 09.02.1981 TK Neridé
18
35
0
 
17.07.2019 14:56:53
3.
Duda Filip 30.09.1998 TK Sparta Praha
22
35
0
 
17.07.2019 13:16:24
4.
Bolardt Antonín 07.06.1998 TK AGROFERT Prostějov
28
30
0
 
04.06.2019 16:27:52
5.
Franěk Michal 22.11.1988 TC Realsport Nymburk o.s.
31
30
0
 
16.03.2019 01:51:35
6.
Bíško Michal 07.05.1994 TK Start Praha-Topolka
32
30
0
 
10.06.2019 19:15:12
7.
Nebojsa Stanislav 02.10.1979 Jiskra Otrokovice
34
30
0
 
20.03.2019 12:42:26
8.
Michl Filip 02.04.1994 Tenisový klub Mníšek
35
30
0
 
12.06.2019 15:42:40
9.
Pátý Daniel 04.10.1999 TC Dvůr Králové, z.s.
36
25
0
 
03.06.2019 16:31:20
10.
Vrba Daniel 23.07.1996 TK PRECHEZA Přerov o.s.
37
25
0
 
18.06.2019 22:53:31
11.
Vencl Jiří 20.12.1981 BLTC Brno
38
25
0
 
05.07.2019 19:50:06
12.
Vlkovský Vojtěch 12.07.1999 TENIS-CENTRUM DTJ HK
43
25
0
1. náhradník VČ
16.06.2019 21:43:06
13.
Vala Daniel 27.06.1992 TK DEZA Valašské Meziříčí
45
25
0
 
06.06.2019 21:00:28
14.
Mrázek David 14.09.1992 LTC Slovan Kladno
46
25
0
 
01.07.2019 23:27:59
15.
Řezníček Vladimír 01.03.1993 Lob S.A. Bohnice, zs
47
25
0
 
02.07.2019 08:44:59
16.
Vachtl Jiří 12.06.1996 LTC Slovan Kladno
48
25
0
1. náhradník StČ
03.06.2019 15:41:04
17.
Kadora Jakub 18.10.1993 TK Slavia Orlová
49
25
0
 
21.03.2019 10:55:52
18.
Rabas Daniel 29.01.1998 LTC Pardubice
53
25
0
 
19.07.2019 20:12:33
19.
Vrbka Jiří 01.04.1980 TC Realsport Nymburk o.s.
57
20
0
 
19.07.2019 12:38:32
20.
Tříška Martin 03.10.1991 TJ Sokol Vysočany
59
20
0
 
31.05.2019 06:43:35
21.
Podlešák Marek 13.08.1999 1. Vestecká sportovní o.s.
61
20
0
 
15.03.2019 10:18:02
22.
Blecha Adam 30.06.1998 SK HAMR, z.s.
62
20
0
 
22.06.2019 13:44:46
23.
Lušovský Michal 31.03.1999 TK SC OSTRAVA
65
20
0
 
15.07.2019 20:19:16
24.
Kracík Matěj 09.01.1991 SK JC Sport Opava
66
20
0
 
03.06.2019 22:26:57
25.
Poláček Lukáš 01.10.1991 LTC Modřany 2005
69
20
0
 
23.04.2019 13:39:32
26.
Pechala František 29.03.1999 I.ČLTK Praha
70
20
0
 
03.07.2019 09:29:02
27.
Pavluv Richard 08.11.1996 LTC Houštka
71
20
0
 
16.03.2019 20:03:52
28.
Zapský Kryštof 05.05.2001 TCG Karlovy Vary
71
20
43
 
03.04.2019 17:07:40
29.
Kovařík David 08.10.2000 TK AGROFERT Prostějov
73
20
16
 
17.07.2019 13:57:46
30.
Rinko Štěpán 13.11.1996 TCG Karlovy Vary
75
20
0
 
07.05.2019 14:35:47
31.
Černý Matyáš 15.10.2001 Severočeská tenisová o.s.
79
20
26
 
20.06.2019 20:30:00
32.
Rumler Robert 01.12.1993 I.NTC Olomouc
82
20
0
 
14.05.2019 21:00:16
33.
Bačo Stanislav 26.12.1993 TJ Zbrojovka Vsetín
83
15
0
 
18.03.2019 20:00:54
34.
Němec Filip 21.01.1988 LTC Humpolec
94
15
0
nominace JČ
11.06.2019 09:21:41
35.
Dillenz Lukáš 17.05.1997 TC Bajda Kroměříž
95
15
0
 
07.07.2019 20:35:17
36.
Pecák Štěpán 21.06.2000 TK Neridé
96
15
106
 
22.04.2019 17:25:39
37.
Orlita Daniel 08.07.1997 TJ Slovan Moravská Třebová,z.s.
98
15
0
nominace VČ
17.06.2019 09:28:26
38.
Kraus Martin 06.02.2000 TK Slavia Plzeň
101
15
23
 
24.03.2019 20:52:08
39.
Poštolka Roman 07.04.1999 Slavoj Český Brod
109
15
0
 
12.05.2019 10:39:33
40.
Brabec Jiří 14.10.1991 TK ZVVZ Milevsko
128
12
0
1. náhradník JČ
11.06.2019 09:22:04
41.
Pučálka Jan 18.03.2002 TK Neridé
155
12
25
nominace StČ
11.06.2019 13:33:31
42.
Přeček Michal 24.06.1993 SK JC Sport Opava
169
12
0
nominace SM
04.06.2019 22:22:06
43.
Kameník Martin 26.02.1988 SK Aritma Praha
176
12
0
 
25.06.2019 16:30:27
44.
Peterka Adam 20.04.2001 TK Sparta Praha
198
12
49
 
03.06.2019 18:47:44
45.
Kubín Marian 14.10.2002 SK HAMR, z.s.
306
6
111
 
04.07.2019 13:45:17
46.
Musil Mathias 08.08.2002 I.ČLTK Praha
423
6
19
 
02.06.2019 19:00:13
47.
Marcolla Jakub 18.03.2000 LTC Tábor 1903
444
6
66
 
14.07.2019 15:39:30
48.
Bartoň Hynek 05.04.2004 TK AGROFERT Prostějov
561
4
104
 
07.07.2019 08:17:09
49.
Stavrovskij Petr 13.01.2001 I.ČLTK Praha
733
3
20
 
08.06.2019 14:21:15
50.
Šmédek Jaroslav 12.06.2002 TK AGROFERT Prostějov
767
3
22
 
08.06.2019 20:29:50
51.
Javůrek Adam 25.06.1986 LTC Kolín
1044
1
0
 
05.06.2019 07:38:32